• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

HOŞGELDİNİZ...

estetik cerrahi  Penis büyütme ve diğer erkek genital estetiği ameliyatları hakkındaki web siteme hoşgeldiniz.. Ben (Op. Dr. Oytun İdil), bir plastik cerrahi uzmanıyım. Dolayısı ile sadece penis büyütme yapmıyorum. Bu konuda adım çok duyulduğu için bazıları beni üroloji uzmanı sanıyor; değilim. Estetik cerrahi üzerine çalışan bir plastik cerrahi uzmanıyım, ama son 10-12 senede bazı ameliyatlar üzerine özelleştim. Bazı ameliyatları hiç yapmıyorum (mesela burun estetiği). Diğer yandan genelde bir çok plastik cerrahi uzmanının ilgilenmediği bir çok ameliyatı ise yoğun olarak yapıyorum. Mesela penis büyütme, dil küçültme, drooling ameliyatı (drooling ameliyatı: spastik hastalarda ağızdan salya akışının kesildiği bir ameliyat), adem elması küçültme gibi... En yoğun çalıştığım alanlar, erkek genital estetiği (penis büyütme) ve silikon implant ameliyatlarıdır (meme büyütme, popo büyütme, silikon implant ile bacak estetiği, erkekte pektoral implant ile göğüs kası estetiği). Yaptığım diğer cerrahilerle ilgili olarak aşağıdaki videoyu izleyiniz..
Kliniğimizde ameliyat olmayı planlayan hastalarımıza uyarı!!

estetik cerrahi  Penis büyütme ameliyatı için İstanbul'a gelmeyi planlamadan önce mutlaka şunları yapınız:

estetik cerrahi  Aşağıdaki "Bu ameliyata uygun musunuz?" kutusunu okuyunuz. Ameliyata uygun olduğunuzu düşünüyorsanız ikinci maddeden devam ediniz..

estetik cerrahi  Bu web sitesindeki yazıları okuyunuz..

estetik cerrahi  Videolar bölümündeki videoları izleyiniz. Bazı videoların uygun dilde dublajı olmayabilir.. Eksik dublajlı videolar zamanla tamamlanacak.

estetik cerrahi  Bizimle iletişime geçiniz (Whatsapp +90 533 5690649, e-mail oytunmd@gmail.com).

estetik cerrahi  Örnek hasta fotoğrafı görmek istiyorsanız lütfen oytunmd@gmail.com a bir e-mail atınız. Örnek hasta fotoğraflarını ancak e-mail ile gönderebiliyoruz.

estetik cerrahi  Yazışma sürecinde dilerseniz ameliyat programınızı planlayabiliriz.

estetik cerrahi   Ameliyat için geldiğinizde, muayene günü ameliyat için hazırlanmış aydınlatılmış onam formunu imzalamanız gerekecektir. Onam formunu formlar sayfasından indirip okuyabilirsiniz.

estetik cerrahi  Ameliyat tarihinizi planlarken lütfen takvim sayfasındaki tarihleri dikkate alınız. Bazı tarihlerde yurtdışında, tatilde yada kongrede olabilirim. Uygun olmadığım tarihleri takvim sayfasında duyuruyorum..

estetik cerrahi  Planlanan günde İstanbula geldiğinizde sizi şöförümüz karşılar ve otelinize yada kliniğimize tranferinizi sağlar.

estetik cerrahi  Ameliyatınızdan sonra dönerken yine şöförümüz sizi havaalanına bırakacaktır..

estetik cerrahi  Ameliyattan sonra takibinizi Dr oytun idil yapacaktır. İletişim için Dr oytun idil in kendi cep telefonundan, Whatsapp ve e-mail ile Dr oytun idil ile iletişim halinde olacaksınız.

estetik cerrahi  Hiç bir aracı firma, internet sitesi yada sağlık turizmi firması ile ortak çalışmamız yoktur. Benim (Dr. Oytun İdil) ile sadece kendi cep telefonum (GSM / Whatsapp: +90 533 5690649) ve e-mailim aracılığı ile (oytunmd@gmail.com) iletişim kurabilirsiniz. Aracı sağlık sitelerine yazdığınız mesajlar bana ulaşmaz..

estetik cerrahi  Başka kliniklerde ameliyat edilmiş ve ameliyatı başarısız sonuçlanmış revizyon vakalarını kabul ediyoruz. Revizyon ameliyatlarının ücreti daha yüksektir. Revizyon ameliyatının ücretini hastayı muayene ettikten sonra belirliyoruz.

estetik cerrahi  Son 14 yıldır tüm ameliyatlarımızı video ile kayda alıyoruz. Bu kayıtlar, hastalarımızın takipleri ve ileriki yıllardaki kontrolleri açısından önemlidir. Ameliyat olacak hastalarımızın ameliyatlarının video kayda alınması için izin vermesi şarttır. Videolar kliniğimizde saklanmakta ve herhangi bir mecrada yayınlanmamaktadır. Sosyal medyada paylaşılmamaktadır.

Penis büyütme ameliyatı olmak istiyorsunuz.. Bu ameliyat için uygun musunuz?

estetik cerrahi  Penis büyütme ameliyatından sonuç alabilmek için bazı kriterlere uygun olmanız gerekir. Özellikle yurtdışından gelen hastalar için bu kriterler önemlidir. Ameliyat olmak üzere Türkiye'ye gelip muayenede ameliyata uygun olmadığınızı duymak hiç hoş olmaz. Lütfen aşağıda sıraladığım kriterlere uygun olup olmadığınıza bakınız..

estetik cerrahi  Ereksiyonda penis boyu en az 10 cm olmalı. Ereksiyonda penis boyu 10 cm altında ise uzatma işlemi başarılı olmaz. Ameliyatla uzatma sağlamak için penisin ereksiyonda en az 10 cm uzunluğunda olması gerekir.

estetik cerrahi  Göbekte, bel yanlarında yada bacaklarda alınabilecek yağ doku olmalıdır. Kalınlaştırma yağ enjeksiyonu ile yapılıyor. Bu yüzden çok zayıf hastaların ameliyat olmalarını tavsiye etmiyorum. Sadece göbekte yağ olması bazen yeterli olmaz. Göbekteki yağ dokusu, karın içinde, barsaklar çevresindeki yağ dokusu ise bu yağı alıp kullanamayız. Göbekteki yağ dokusunu elle tutabilmeniz gerekir. Sadece karın kasının üzerindeki, elle tutulabilen yağ dokusu alınıp kalınlaştırma için kullanılabilir.

estetik cerrahi  Psikiyatrik açıdan herhangi bir hastalığınızın olmaması gerekir. Bu, tüm estetik ameliyatlar için geçerlidir. Psikiyatrik hastalık tanısı olan, psikotik ilaç alan hastalar, bu ameliyat için uygun değildir.

estetik cerrahi  Retrakte penise sahip hastalarda penis büyütme ameliyatı çok iyi sonuç vermez. Yani, penisiniz yumuşak iken çok fazla küçülüp büzüşüyorsa iyi bir aday değilsiniz. Retrakte penisli hastalarda genelde muayene sırasında penisin sadece baş kısmı görülür. Normalde soğuk havalarda herkeste penis dokusu ufalır. Bu normaldir. Ameliyata uygun olmayan vakalar, penisi her şartta ufalıp, sadece penis başı görünecek kadar dokuda çökme olan vakalardır. Penisiniz, yumuşakken 8-10 cm dışarıda, sarkık duruyorsa bu iyidir. Böyle hastalar ameliyata çok daha uygundur. Retrakte olmayan böyle vakalarda uzama, penisin hem yumuşak hem sert olduğu durumlarda görülebilir. Böyle vakalarda sonuçlar çok başarılı olmaktadır.

estetik cerrahi  Bazı ek deformiteler sonucu iyi yönde etkileyebilir. Örneğin penis üstünde (pubis bölgesinde) fazla yağlanma varsa ameliyat sırasında bu yağı liposuction ile alıyoruz. Penis çevresindeki yağlanmanın azalması, penis büyütmenin etkisini pekiştirir. Ayrıca bazı hastalarda aynı anda penoscrotal web de oluyor. Penoscrotal web, penisin altında, penis ile testisler arasında uzanan bir deri fazlalığıdır. Penisi kısa gösterir ve ilişkiye girmeyi zorlaştırır. Eğer hastada penoscrotal web varsa penis büyütme ameliyatı sırasında bunu da düzeltiyoruz. Penoscrotal webin düzeltilmesi sonucu iyi yönde etkiler.

estetik cerrahi  Penis büyütme ameliyatının başarısı beslenme rejimi ile yakından ilgilidir. Bu konudan şu an hiç bir tıp kitabında ve bu konuda yazılmış makalelerde bahsedilmiyor. Biz 20 yıllık tecrübelerimiz sonunda hayvansal kaynaklı beslenen kişilerde göbekten alınan yağın çok iyi sonuç verdiğini ve yıllarca erimediğini gördük. Bu yüzden avrupadan ve güney amerikadan gelen hastalarda hep çok iyi sonuç aldık. Avrupalı hastalar gıdalarla düzenli olarak hayvansal yağ (domuz yağı) almaktalar. Güney amerikada ise et çok ucuzdur. Bu yüzden et ağırlıklı bir beslenme rejimine sahipler. Peru, Arjantin gibi ülkelerden gelen hastalarda da çok iyi sonuç alınmaktadır. Bunun tersine, bitkisel ağırlıklı beslenen kişilerde (akdeniz diyeti yapanlarda), penise enjekte edilen yağ dokusu mutlaka bir miktar erir. Bu hastalarda ileride bir yada iki kez ek yağ enjeksiyonu yapmak gerekir.

estetik cerrahi  Ameliyattan sonra 3 hafta ilişkiye girmemek gerekir. Özellikle çok partneri olan, cinsel hayatı hareketli olan hastalar maalesef 3 hafta ilişkiye girmeden duramıyor. Ameliyattan sonra ilk 3 hafta içinde ilişkiye girmeden duramayacaksanız bu ameliyatı olmamalısınız.. Üç hafta dolmadan ilişkiye girilirse kalınlaştırma için enjekte edilen yağ dokuda kayıp olur.

estetik cerrahi  Gömülü penis vakaları penis büyütme ameliyatı için çok uygun hastalar değillerdir. Bu hastalarda uzatma değil, penisin gömülü pozisyonundan kurtarılması amaçlanır. Sonuç, uzatma ve kalınlaştırma isteyen hastalar için hayal kırıklığı yaratabilir.

estetik cerrahi  Penis cildi gevşek olmalıdır. Penis cildi, tutup çektiğinizde esniyorsa kalınlaştırmadan iyi sonuç alınır. Penis cildi çok sıkı ise, iki parmakla tutulup çekilemiyorsa, hasta, kalınlaştırma için iyi bir hasta değildir. Ayrıca penis cildinin kalın olması da amelliyatın sonucunu iyi yönde etkiler. Çok ince penis cildi, yağ enjeksiyonunun pürüzlerini gösterir.

estetik cerrahi  Ereksiyon sorunu yaşayan hastalar bu ameliyat için pek uygun değildir. Bu hastaların öncelikle ereksiyon sorunu için tedavi görmesini tavsiye ediyorum. Uzun süredir şeker hastası olan, yaşı 70-75 gibi ileri yaşta olanlar, böbrek nakli geçirmiş hastalar, bu ameliyata uygun değildir.

estetik cerrahi  HIV + hastaları bu ameliyat için kabul edemiyoruz. Eğer böyle bir tanınız varsa bunu bilmelisiniz. Ameliyattan önce her hastamıza HIV testi bakıyoruz. Son dakikada kan testiniz HIV + çıkar ise ameliyatınız iptal edilir.Op. Dr. Oytun idil hakkındaki resmi linkler:

estetik cerrahi  Op. Dr. Oytun İdil, Türk plastik cerrahi derneğinin üyesidir.

estetik cerrahi  Op. Dr. Oytun İdil, sağlık turizmi yetki belgesi sahibidir.
Erkek genital estetik ameliyatları..

estetik cerrahi  Tüm dünyada yoğun şekilde yapılan erkek genital estetik ameliyatları son yıllarda ülkemizde de sık yapılmaya başladı, hatta yeni bir trend halini aldı. Maalesef bu konuda internette müthiş bir bilgi kirliliği var. Eğri oturup doğru konuşalım, bir kısım hekim arkadaşımız olmadık vaadlerle bu hastaları çekmeye çalışmaktadır. Yok efendim, 5 santim uzama sağladıklarını iddia edenler, üstten 3 santim, alttan 3 santim, toplamda 6 santim uzama yaptığını iddia edenler.. Penisin asıcı bağını kesmeden uzatma yaptığını iddia edenler (hokus pokus yapıyorlar herhalde).. Sosyal medyada böyle saçma sapan vaadlere rastlayabilirsiniz. Bu söylenenlerin bir çoğu yalandır..

estetik cerrahi  Başka kliniklerde ameliyat edilmiş ve ameliyatı başarısız sonuçlanmış revizyon vakalarını kabul ediyoruz.Revizyon ameliyatlarının ücreti daha yüksektir. Revizyon ameliyatının ücretini hastayı muayene ettikten sonra belirliyoruz.

estetik cerrahi  Penis büyütme ameliyatlarının sınırları vardır. Ameliyat ile elde edilebilecek sonuçlar hastaya iyi anlatılmazsa, hasta hayal kırıklığına uğrar. Bu site, penis büyütme ve diğer erkek genital estetik ameliyatları hakkında objektif, doğru ve güncel bilgi vermek için yapıldı.

Penis cerrahisi hakkındaki sunum ve eğitimlerim:

estetik cerrahi  5 kasım 2018: Bursada özel çalışan plastik cerrah arkadaşlarla penis büyütme cerrahisi üzerine bir eğitim toplantısı gerçekleştirdik.. Uzun saçlı, serseri kılıklı olan benim :-P

estetik cerrahi  Ben (Op. Dr. Oytun İdil) 2000 yılından beri özelde estetik cerrahi ağırlıklı çalışıyorum. Erkek genital estetik ameliyatlarına 2004 den beri ağırlık vermeye başladım. Bu konuda çeşitli kongre ve sempozyumlarda sunumlar yaptım; plastik cerrahi uzmanı arkadaşlarımıza erkek genital estetiği kursları verdim... Bazı üniversitelere ve İstanbul dışı illere davetli çağrıldım ve konu hakkında sunumlar, eğitim toplantıları yaptım. Hala da bu gibi eğitim toplantılarına devam ediyorum.
estetik cerrahi  24 nisan 2019.. Cerrahpaşa tıp fakültesinde verdiğim sunumun daha güncellenmiş halini bu sefer çapa tıp fakültesinde plastik cerrahi bölümünde verdim. Penis büyütme ameliyatları hakkındaki tüm tecrübemi fakültedeki meslektaşlarımla paylaştım. Tam 29 sene önce mezun olduğum üniversitede bugün sunum yapmak ayrıca keyifli idi.
Neden penis büyütme ameliyatı dünyanın en çok yapılan ameliyatı değildir?

estetik cerrahi  Mantıklı düşünürsek "penis büyütme ameliyatı" gibi bir ameliyatın normalde dünyanın en çok yapılan ameliyatı olması gerekirdi, ama değildir. Neden?

estetik cerrahi  20 yıla yakın tecrübem sonucunda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu ameliyatın olması gerektiği kadar yaygın yapılmamasının bir kaç sebebi vardır. Birincisi, bu ameliyatın klasik plastik cerrahi kitaplarında neredeyse baştan aşağı yanlış tarif edildiğini düşünüyorum. Kitaplarda tarif edilen ameliyat tekniği neredeyse baştan sona hatalıdır. Bu ameliyat kitaplardaki gibi yapıldığında bir çok komplikasyona yolaçmaktadır. İkincisi, plastik cerrahlar bu ameliyatın doğasını anlayamamıştır. Bunun sebebi penis bölgesinin kendine has özellikleri olmasıdır. Bu bölgede, vücudun diğer bölgelerinde işleyen cerrahi prensipler işlememektedir. Plastik cerrahlar, maalesef, penis bölgesinde meme, yüz yada burun cerrahisine yaklaşır gibi yaklaşmakta, dolayısı ile başarısız olmaktalar. Üçüncü olarak plastik cerrahların bu ameliyata sadece görsel bir bakış açısı ile yaklaşmalarıdır. Penis büyütme ameliyatı, burun estetiği yada yüz germe gibi görsel bir ameliyat değildir. Tam tersine, cinsel ilişki amacı ile yapılan, tamamen dokunsal bir ameliyattır. Maalesef plastik cerrahi kitaplarında bu ameliyatın dokunsal yönü ile ilgili tek kelime yoktur. Plastik cerrahların bu ameliyata bakış açısı temelden yanlıştır. Dördüncü olarak, günümüzde penis büyütme üzerine yapılan araştırmaların çok yanlış olmasıdır. Penis bölgesinin doğasını anlamamış klinikler, halen yanlış yollara sapmış, sonuç vermeyecek çalışmalar yapmaktalar. Örneğin penis kalınlaştırmada enjekte edilen yağ dokuyu yaşatmaya çalışan bir çok çalışma yayınlanmıştır. Bu çalışmalar tamamen yanlıştır. Penise enjekte edilen yağ dokunun canlı kalmaması, fibröz dokuya dönüşmesi gerekmektedir. Buna kanıt olarak penisde doğal olarak ciltaltı dokuda hiç yağ olmamasını gösterebilirim. Penisde normalde ciltaltı dokuda hiç yağ hücresi bulunmaz. Biz kalınlaştırma için yağ enjekte ediyoruz ama bu yağın canlı kalmasını istemiyoruz. Yağ dokusundan geriye kalan fibrotik artık doku kalınlık sağlıyor. Diğer yandan penis ereksiyona gelen ve sertleşen bir dokudur. Bu yüzden ciltaltında yumuşak ve canlı yağ dokusu bulunmamalıdır. Bu yüzden, enjekte edilen yağ dokusunu yaşatmaya çalışan kliniklerin hepsinin yanlış yolda olduğunu düşünüyorum. Bu konudaki videolarımı izleyiniz (videolar kısmında)..

estetik cerrahi  Penis büyütme ameliyatı üzerine İstanbul'da yaklaşık 20 yıldır çalışmaktayım. İstanbulda çalışmanın verdiği avantajla hem avrupadan gelen hastaların hem de anadoludan gelen hastaların sonuçlarını değerlendirme şansım oldu. Bu sayede ameliyatın sonucunun, hastanın beslenme rejimi ile son derece alakalı olduğunu gördüm. Avrupadan gelen hastalar ile anadolu dan gelen hastaların beslenme rejimleri farklı olduğundan ameliyat sonuçları da çok farkediyor. Genel olarak hayvansal kaynaklı beslenen hastalarımızda penise enjekte edilen yağ doku, uzun yıllar hacim kaybetmeden kalmaktadır. Bitkisel kaynaklı beslenen kişilerde ise enjekte edilen yağda kayıp olmakta ve bir sene sonra bir kez daha yağ enjeksiyonu yapılması gerekmektedir. Maalesef hiç bir plastik cerrahi kitabında yada tıbbi makalesinde ameliyatın başarısı ile beslenme rejimi arasındaki bağlantı kurulamamıştır. Kitaplarda sanki her hastada alınan yağ dokusu aynıymış gibi yazılmaktadır. Gerçek böyle değildir. Yağ dokunun yapısı, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yağın yapısındaki bu değişiklik, kişinin beslenme alışkanlıklarına göre değişir. Bu da ameliyatın başarısını etkiler. Bugüne kadar aradaki bu bağlantı hiç bir plastik cerrahi kitabında kurulmamış maalesef..

estetik cerrahi  2009 yılından bugüne tüm ameliyatlarımızı baştan sona videoya aldık. Halen tüm ameliyatlarımızı kaydetmeye devam ediyoruz. Bu ameliyat hakkındaki geniş tecrübemin bir kaynağı bu video kayıtlardır. Tecrübemin bir diğer kaynağı da istanbulda çalışıyor olmamdır. İstanbul, doğu ve batı dünyasının tam ortasında yer almaktadır. Bu sayede gıdalarda bolca domuz yağının kullanıldığı avrupa ile sıvı bitkisel yağ (zeytinyağı, ayçiçek yağı, fındık yağı vs) ile beslenen anadolu insanını karşılaştırma imkanım oldu. Kesinlikle yoğun şekilde hayvansal gıda ve yağ ile beslenen kişilerde bu ameliyat daha iyi sonuç vermektedir. Bunu ancak İstanbulda çalışan ve yıllardır her ameliyatının video kaydını alan bir cerrah anlayabilirdi. Bu tarz bir çalışma benden önce yapılmamıştı.

estetik cerrahi  Bazı hastalarımızdan ameliyat sonrası dönemde biopsiler aldık ve enjekte ettiğimiz yağ dokunun akıbetini kontrol ettik. Bu konuda bu kadar tecrübe sahibi olmamın bir sebebi de bu biopsilerdir..

estetik cerrahi  Bugün artık bu ameliyatın klasik tıp kitaplarında neredeyse baştan sona hatalı yazıldığına eminim. Bu yüzden yıllar içinde ameliyatın hem "penis uzatma" hem de "penis kalınlaştırma" kısmını modifiye ettim. Bugün yaptığım penis büyütme ameliyatı kitaplardaki ameliyat tarifinden çok farklıdır.

estetik cerrahi  Ameliyattaki başarımın bir sebebi de bu ameliyat için tasarladığım "idil penis ekartörü" adlı özel cerrahi alettir. Bu alet sayesinde penis dokusunu olabildiğince dışarı ilerletme şansımız oluyor. Böylece uzatma işlemi maksimize ediliyor. Bazı klinikler, ameliyattan sonra hastalarına penis çekme egzersizi öneriyor. "Evde penisi çekip bırak. Bunu akşam yapabildiğin kadar çok yap" diyorlar. Bizim ameliyatlarımızda buna gerek yoktur, çünkü "idil penis ekartörü" sayesinde zaten penisi olabildiği kadar dışarı ilerletiyoruz. Penisin daha fazla dışarı çekilebilmesine olanak yoktur. Bu yüzden bizim hastalarımızın penisi çekme egzersizine ihtiyaçları da yoktur.estetik cerrahi  Bugünlerde bu ameliyatla ilgili tüm cerrahi teknik ve kuralları değiştirecek bir tıp kitabı ve makale yazıyorum. Bunları 2024 yılı içinde yayınlamayı planlıyorum.
Neden penis cerrahisi için bizi tercih etmelisiniz?

estetik cerrahi  Bu ameliyatı klasik kitaplardakinden farklı yapıyoruz, çünkü yıllar içinde ameliyatın defektli kısımlarını modifiye ettik. Neredeyse tüm ameliyatı baştan sona yeniden tasarladık..

estetik cerrahi  Asıcı bağı kitaplardaki gibi tam olarak (100%) kesmiyoruz. Asıcı bağın sadece üst 80% lik kısmı kesilmelidir. Bu bağın tam kesilmesi, penisin arkasındaki kemik desteğin kaybolmasına yol açar. İlişkiye girmek zorlaşır. Ayrıca asıcı bağ tam kesilirse, penisin hiç bir bağlantısı kalmayacağından organın içeri kayıp kısalmasına bile yol açabilir. Doğrusu, asıcı bağın sadece 80% kesilmesidir.

estetik cerrahi  Kalınlaştıma için en sağlıklı ve sonuç alınabilecek teknik, yağ enjeksiyonudur. Kasıktan alınan deri ile ya da yapay maddeler ile penisde kalınlaşma sağlanamaz. Yağın ne kadar uzun süre hacim etkisi sağlayacağı tamamen hastanın beslenme rejimine bağlıdır. Hayvansal kaynaklı beslenen hastalarda enjekte edilen yağda kayıp olmamaktadır. Bitkisel kaynaklı beslenen hastalarda ise enjekte edilen yağda bir miktar hacim kaybı olmaktadır. Bu hastalarda ileride bir kez daha yağ enjeksiyonu yapılmalıdır.

estetik cerrahi  Ameliyatlarımda uzatma işlemini maksimize eden, kendi tasarımım olan "idil penis ekartörü" adlı bir cerrahi alet kullanıyorum. Bu alet sayesinde uzatma işlemi olabileceği kadar iyi olmaktadır. Hastanın ameliyattan sonra evde penisi çekme egzersizleri yapmasına gerek yoktur.

estetik cerrahi  Bazı cerrahlar bu ameliyatı yanlış anlıyor. "Penis büyütme ameliyatı" nı, küçük penisleri büyütme ameliyatı sanıyorlar. İnanması güç ama ameliyatın adı bile yanlış anlaşılıyor. Bu ameliyatın sonucu tamamen penisin kendi cesameti ile orantılı bir sonuç verir. Penisin ereksiyonda boyu 10 cm.den kısa ise ameliyat başarısız olur. Yani 10 cm den kısa penislerde ameliyatla penis büyütme yapılamaz. Bu ameliyat, küçük penisleri büyütme ameliyatı değildir. Aslında "normal" yada "iri" penisleri daha da büyük yapma ameliyatıdır.

estetik cerrahi  Penise enjekte edilen yağın, canlı kalmaması ve fibröz dokuya dönmesi gerekir. Yani enjekte edilen yağ dokusu yaşamayıp ölmeli; yağ hücrelerinin artık dokusu sadece hacim sağlamak amacı ile geride kalmalıdır. Maalesef nedense tüm dünyada bir çok klinik, enjekte edilen yağ dokuyu yaşatmaya çalışmaktadır. Bu konuda yayınlanıp tıp literatürüne girmiş tüm makaleler yanlıştır! Penise enjekte edilen yağın canlı kalmaması gerekir. Yağı yaşatmaya çalışan klinikler bunu tamamen yağın hacim sağlama etkisinin yıllarca sürmesi dileğiyle yapıyor. Halbuki yağın hacim yapıcı etkisinin yıllar sürmesi, kayba uğramaması, canlı kalması ile alakalı değildir. Bu tamamen hastanın beslenme rejimi ile alakalıdır. Enjekte edilen yağı yaşatmaya çalışan tüm klinikler boş bir çaba içerisindedir.

estetik cerrahi  Bu ameliyat üzerine 20 yıla yakın klinik tecrübem var. Bu süre içinde ciddi tek komplikasyon yaşamadım. Hiç bir zaman bir hastamla davalı olmadım. Aksine genellikle hastalarımdan memnuniyetlerini bildiren mesajlar ve geri dönüşler alıyorum. Bunu, ameliyatı "olması gerektiği gibi" yapmama bağlıyorum.

estetik cerrahi  Tüm hastalarımla ben kendim, bizzat ilgileniyorum. Hastalarım beni diledikleri zaman cep telefonumdan arayabilirler. Genellikle whatsapp üzerinden haberleşiriz. Ameliyattan sonra bir konuda danışmak isterlerse whatsapp dan mesaj, fotoğraf atarlar. Tüm mesajlara hemen dönüyorum. Cep telefonu numaralarım (+90 533 5690649 ve +90 505 2965569) 2000 yılından beri aynıdır. Eski, yeni tüm hastalarım, her an bana ulaşabilir ve cevap alırlar.

estetik cerrahi  İkibindokuz yılından beri tüm ameliyatlarımızı video kayda alıyoruz. Ameliyatın başında ve sonunda penisi fotoğraflıyoruz. Bu dokümentasyonlar takibiniz için çok değerlidir. Aradan yıllar da geçse dilediğiniz zaman ameliyatınızın videosunu izleyebilirsiniz.

estetik cerrahi  Başka kliniklerde ameliyat edilmiş ve sonuç alınamamış vakaların revizyon ameliyatlarını kabul ediyoruz. Revizyon ameliyatlarının ücreti daha yüksektir. Revizyon ameliyatının ücretini hastayı muayene ettikten sonra belirliyoruz.
Bu işlemleri asla yapmıyorum..

estetik cerrahi  Penis başına dolgu uygulaması: Penis başına dolgu uygulaması ile penis başının büyütülmesi 2003 yılında Kore de yapılmış bir çalışma sonunda duyuldu. Ülkemizde bu uygulama erken boşalmayı tedavi ettiği iddiası ile yapılıyor. Erken boşalmanın tedavisi psikiyatrinin alanına girer. Erken boşalmanın cerrahi tedavisi yoktur; ilaçla, dolguyla tedavisi yoktur. Ayrıca penis başı sadece erektil dokudan oluştuğundan, buraya herhangi bir madde yada ilaç enjekte etmek son derece tehlikelidir. Penis başında kayba kadar gidecek ciddi komplikasyonlara yol açabilir (geçtiğimiz yıllarda istanbulda penis başı nekrozu ile sonuçlanan böyle bir vaka vardır). Ben bu uygulamayı kesinlikle önermiyorum, yapmıyorum.. Erken boşalma tedavisi için yaptırılıyorsa zaten bir işe de yaramaz. Erken boşalma sorununuz varsa mutlaka bir psikiyatrist ile görüşün, çünkü bu sorun psikiyatrinin ilgi alanına giriyor. Tedaviniz oradadır. Bu konuda aşağıdaki videoyu izleyiniz (sadece Türkçe dilinde)estetik cerrahi  Perovic tekniği ile penis büyütme: Penis başının, gövde kısmından kısmen ayrılıp araya kaburgadan alınan kıkırdak parçanın konduğu oldukça brutal ve riskli bir ameliyattır. Bu tekniğin bir de penis gövdesinin kesilip uzatıldığı varyasyonları var. Açıkcası ben bu tekniği kitaplarda görüp okuyunca tüylerim diken diken oldu; çünkü penisi uzatmak için penis dokusunu ikiye ayırmaktan bahsediyor. Bizim uyguladığımız yöntem kesinlikle penisin bütünlüğüne zarar vermezken, Perovic yönteminde penis ikiye bölünüyor.. Perovic tekniğinin tek iyi yanı, penis dokusunu gerçek anlamda araya kıkırdak katarak uzattığı için micropenis vakalarında bile işe yaramasıdır. Klasik asıcı bağın kesilmesi ile penis büyütmede ise asıcı bağ kesilerek, penisin içeride kalan kısmı, penisin bütünlüğü bozulmadan blok olarak dışarı kaydırıldığı için mikropenis vakalarında işe yaramaz. Klasik asıcı bağın kesildiği ameliyatta penis ne kadar iri ise o ölçüde iyi sonuç alınır. Klasik asıcı bağın kesildiği ameliyat son derece güvenlidir ama penisin kendi boyuna bağlı olarak sonuç alındığı için mikropenis yada kısa penis vakalarında işe yaramaz. Perovic ise araya kıkırdak parça konduğu için mikropenis vakalarında bile uzama sağlar; ama ne bedelle! Penis başını yada penisin yarısını kaybetme riskini göze alırsanız!

Bence tıpdaki en riskli ameliyatlardan biri. Kesinlikle tavsiye etmiyorum ve yapmıyorum. Burada biraz bilgi verdim, çünkü hastalar bu yöntemi internetten okuyup soruyor bana. Bence Perovic yöntemini aklınızdan bile geçirmeyin.. Dr. Perovic in kendi makalelerinde bile penis başının tam yada kısmen kaybedildiği şanssız vakalar anlatılmış. Bu risk göze alınabilecek bir risk değildir..estetik cerrahi  Sünnet derisinin geri kazanılması: Sünnet derisinin restorasyonu son zamanlarda çok soruluyor. Bu mümkündür fakat çok riskli bir ameliyattır. Üstelik de bence fazla bir şey kazandırmıyor. Bu yüzden yapmıyorum. Ameliyat hakkında ayrıntılı bilgiyi "Sünnet ve sünnet hataları" sayfasında anlattım.."İdil penis surgery", Op. Dr. Oytun idil e ait tescilli markadır..


Op. Dr. Oytun İdil    / Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı          Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
GSM: +90 533 569 0649 - +90 505 296 5569         Muayenehane tel: +90 212 296 3656 - +90 505 137 1393