• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

HASTALARIMIZ İÇİN KILAVUZ...

estetik cerrahi Hastalarımızı mutlaka ameliyattan en az bir gün önce klinikte görüp muayenesini yapıyoruz. Ameliyat sabahı sizi hastanede ilk kez görüp apar topar ameliyata girmiyoruz. En az 1 gün önce muayenehanede size ameliyat hakkında geniş bilgi vermem gerekir. Bu görüşme en az 1 saat aldığından muayeneye için biraz vakit ayırmalısınız. Muayene günü ameliyat için gerekli olan aydınlatılmış onam formunu imzalamalısınız. Ayrıca ödemeyi de muayene günü alıyoruz.

Ne yapmalısınız?

estetik cerrahi Bu sitedeki yazıları okuyunuz, vakit ayırıp videoları izleyiniz. Videoların büyük çoğunluğu Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde seslendirilmiştir. Sitede videolar bölümünde büyük çoğunluğu penis büyütme ameliyatı ile ilgili 50 video yer almaktadır. Bu bölüme yeni videolar eklenecektir.

estetik cerrahi Olmayı düşündüğünüz ameliyat ile ilgili sayfayı okuyunuz. Ameliyatlarla ilgili sayfalarda ameliyatlar için en uygun hasta adaylarının özellikleri yazılıdır. Penis büyütme ameliyatı ile ilgili olarak anasayfadaki "bu ameliyata uygun musunuz?" yazısını da okuyunuz. Ameliyata uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorsanız bize oytunmd@gmail.com yada +90 533 5690649 (GSM - Whasapp) üzerinden iletişime geçiniz.

estetik cerrahi Hiv + hasta kabul etmediğimizi unutmayınız.

estetik cerrahi Hiç bir sağlık turizmi firması yada aracı internet sitesi ile ortak çalışmamız olmadığını unutmayınız. Böyle aracı firmalar üzerinden yazdığınız mesajlar bize ulaşmaz. Op. Dr. Oytun idil'e ulaşmanın yolları sadece oytunmd@gmail.com ve +90 533 5690649 (GSM - Whatsapp) üzerindendir.

estetik cerrahi Bu sitenin takvim kısmında İstanbul dışında olacağım tarihler duyurulmaktadır. Kongrelere, tatillere, yurtdışında konserlere gideceğim tarihleri burada görebilirsiniz. İstanbula gelip ameliyat olmayı planlıyorsanız bu tarihleri gözönüne alınız.

estetik cerrahi Örnek hasta fotoğrafı görmek istiyorsanız mutlaka oytunmd@gmail.com a e-mail atmalısınız. Örnek hasta fotoğraflarını ancak e-mail ile gönderebiliyorum..

estetik cerrahi Hastalarımızın tüm sorularını yazışırken cevaplıyoruz. Yazışmalar sırasında hastanın ameliyat için uygun bir vaka olup olmadığını da tartışıyoruz. Hasta ameliyata uygunsa ve ameliyatı kliniğimizde olmaya karar vermişse ameliyat gününü belirliyoruz.

estetik cerrahi Ameliyat için geldiğinizde, muayene günü ameliyat için hazırlanmış aydınlatılmış onam formunu imzalamanız gerekecektir. Onam formunu formlar sayfasından indirip okuyabilirsiniz.

estetik cerrahi Gelirken uçak biletinizi ve otel rezervasyonunuzu kendinizin yapmasını tavsiye ederim. Yazışırken otelinizi istanbulun hangi bölgesinden ayarlamanız gerektiğini size yazacağız. Gelmeden önce ne ameliyatını olmak istediğinizi ve istanbulda kaç gün kalmanız gerektiğini, ne gün dönebileceğinizi sorunuz. Dönüş için uçak biletinizi ona göre alınız.

estetik cerrahi İstanbula geldiğiniz gün sizi havaalanından özel araçla aldıracağız. Bunun için isim - soyadınızı, uçağınızın uçuş numarasını, uçağın iniş gün ve saatini ve kaç kişi geleceğinizi bize bildirmeniz gerekir.

estetik cerrahi Genellikle muayeneleri saat 13:00-17:00 arası, kliniğimizde yapıyoruz. Ameliyatlarımızı ise genelde sabahları yapıyoruz. Uçağınız akşam geç bir saatte iniyorsa şöförümüz sizi o akşam otelinize bırakır. Ertesi günü saat 13:00 gibi kliniğimize getirir. Eğer uçağınız öğlen saatlerinde iniyorsa, şöförümüz sizi havaalanından alıp doğru kliniğimize getirecektir. Bu yüzden uçak bileti alırken mümkünse uçağınızın istanbula iniş saatini saat 10:00-12:00 gibi olacak şekilde ayarlarsanız iyi olur. Böylece geldiğiniz gün muayenenizi yapar, ertesi sabah da ameliyatınızı yaparız.

estetik cerrahi Yurtdışı yada şehirdışından uçakla gelen hastalara önerim muayenehaneme yakın bir otelden (şişli, nişantaşı, osmanbey, mecidiyeköy civarı) sadece 1 gecelik rezervasyon yaptırmaları ve gelirken uçak biletlerini, uçakları sabah inecek şekilde almalarıdır. Böylece uçağınız sabah İstanbul'a iner, nişantaşında bir otele yerleşirsiniz. Sizi o gün öğleden sonra saat 13:00-14:00 gibi muayenehanede görürüm. Gece otelde kalırsınız. Ertesi sabah saat 07:00 gibi otelden çıkış yapar, saat 08:00 gibi hastaneye gelip yatış yaparsınız. Ameliyatınızı sabah 09:00-10:00 gibi yaparız. Ameliyat 1-1.5 saat sürer. Ameliyattan sonra saat 15:00-16:00 ya kadar hastanede kalırsınız. Saat 16:00 gibi taburcu olursunuz. Dönüş uçağınızın biletini de saat 21:00-22:00 gibi almışsanız, aynı gün, ülkenize / şehrinize uçakla dönebilirsiniz. Biz yaklaşık 2009 dan beri bu hastalarımızı bu rutinle ameliyat ediyoruz. Bugüne kadar uzaklık olarak en fazla A.B.D. ve Japonya'dan hastalarımız oldu. Bu hastaları hiç bir sorun olmadan ameliyat akşamı gönderdik ve dönüşlerinden 2 gün sonra skype aracılığı ile görüştük. Hastalarımız sorun yaşamadan uzun mesafe yolculuğu yapmışlardı. Ameliyat akşamı uçak yolculuğu yapmak sizi korkutmasın, çok rahat gidersiniz, hiç bir sorun da yaşamazsınız. Bu şekilde İstanbula gelip penis büyütme ameliyatı olmanız sadece 2 gününüzü alır. 2009 dan beri bu rutinle çalışıyoruz.

estetik cerrahi Uçağınız akşam saatlerinde iniyorsa, uçağınızın indiği günün ertesi günü saat 13:00-14:00 gibi sizi muayene eder, bir ertesi gün ameliyatınızı yaparız. Bu durumda İstanbulda 3 gün kalmanız ve otel rezervasyonunu 2 gecelik yapmanız gerekir.

estetik cerrahi Ülkenize döneceğiniz gün yine şöförümüz sizi havaalanına bırakacaktır.

Muayeneye gelirken soracağınız soruları, soru formuna not düşün ve formu yanınıza alın..

estetik cerrahi Muayeneye gelirken halen daha soracağınız sorular varsa bunları not almanızı tavsiye ederim. Not almadığınız soruları unutursunuz..

estetik cerrahi Size tavsiyem formlar sayfasındaki sorular formunu indirip yazdırmanız. Bu forma (herhangi bir ameliyat hakkında) doktorunuza sormanız gereken soruları yazdık. Aklınıza gelen başka sorular varsa bunları da forma not alabilirsiniz. Böylece doktora muayeneye gittiğinizde soracağınız soruları unutmazsınız.

Ameliyattan sonra..

estetik cerrahi Hastalarımıza ilk gün (muayenehanede) ameliyattan sonra neler yapması gerektiğini anlatıyoruz. Tüm dikişler eriyen ipliklerle atıldığından ülkenize döndükten sonra dikiş aldırmanız gerekmez. Pansumanın 3 gün açılmaması gerekir (dikişlerin su geçirmeyecek ve mikrop kapmayacak kadar kaynaması için bu gereklidir). Penisin uç kısmı açıkta kaldığından tuvalete rahatça çıkarsınız. Üç gün sonra duşta pansumanınızı açtıktan sonra tekrar kapatmanıza gerek yoktur. Duşta ameliyat bölgesini sabunlu su ile yıkayabilirsiniz. Sabunlu su zaten dezenfektandır, bir zarar vermez. Duru su ile de durulayabilirsiniz. Duştan çıkınca ameliyat bölgesini kurulayın, ıslak kalmasın.. Tavsiyem, havlu ile kuruladıktan sonra kağıt havlu ile kompres yapmanızdır.

estetik cerrahi Ameliyattan sonra antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz. Hastalarımız genelde fazla ağrıları olmadığından ağrı kesiciyi düzenli almıyor. Antibiyotiğin ise sabah 1, akşam 1 olmak üzere günde 2 tane alınması şarttır. Antibiyotik 5 günde biter.

estetik cerrahi Ağır spor ve egzersiz 1 ay yasaktır. İlk 3 hafta cinsel ilişki yasaktır. Daha sonra ilk ilişkilerde biraz ağrı hissedilebilir. Bu da genelde bir kaç seferden sonra geçer..

estetik cerrahi Bu ameliyattan sonra bazı kliniklerin masaj önerdiğini duyuyorum. Masaj kesinlikle yapmamalısınız. İlk 3 hafta içinde masaj, masturbasyon ve cinsel ilişki, enjekte edilen yağ dokuda erimeye yolaçar. İlk 3 haftadan sonra ilişki ve mastürbasyon serbesttir.

estetik cerrahi Ameliyatınızdan sonra doktorunuz size "Ameliyattan sonra yapmanız gereken ve yapmamanız gerekenler ile ilgili hatırlatma yazısı", "ameliyat raporu", "epikriz formu" (muayene ve ameliyat özeti, ameliyatın nerede, ne zaman yapıldığı vs), "havayolu ile seyahat edebilir yazısı" verecektir.

estetik cerrahi Hastalarımız ülkelerine döndükten sonra da Whatsapp üzerinden haberleşmeye devam ediyoruz. Whatsapp ile anlık soru sorabilir, fotoğraf gönderip istediğiniz an danışabilirsiniz. Hastalarımla yazıştığım whatsapp hattı benim (Op. Dr. Oytun İdil) cep telefonumdur (+90 5335690649). Mesajlar anında bana geldiğinden hemen cevap verebiliyorum.. Görüntülü görüşmek isteyenler yine whatsapp üzerinden görüntülü arayabilir (sadece Ingilizce ve Türkçe).. E-mail ve mesaj atarken kendi dilinizde yazabilirsiniz..
FAYDALI LİNKLER

Döviz kurları..


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası günlük döviz kurları (hafta sonları görüntülenemeyebilir, geçerli olan son kurları merkez bankasının web sitesinden öğrenebilirsiniz):

Son dakika döviz kurlarını www.doviz.com dan almak için tıklayınız..

Türkiyedeki tüm döviz, altın, borsa gibi piyasaları anında takip edebilmek için Online-kur programını kullanabilirsiniz. Online-kur'u indirmek için tıklayınız.İstanbul hakkında..

http://www.istanbul.net.tr/istanbul-haritasi
http://www.istanbuluseyret.com
İstanbul ulaşım bilgileri
İstanbul haritası
İstanbul hakkında
İstanbul manzaraları

İstanbul havalanları ve THY

İstanbul havalimanı
Sabiha Gökçen havaalanı
Türk havayolları THY

İstanbul'da hava durumu..

Meteorolojinin hava tahmini
www.wunderground.com İstanbul hava tahmini
www.weather.com un İstanbul hava tahmini

Ülkeler arası saat farkları..


Yurtdışından telefon yada Skype ile görüşme yapmak isteyen hastalar için önemli...

Hangi ülkede saat kaç?
Ülkeler arasındaki saat farklarıOp. Dr. Oytun İdil    / Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı          Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
GSM: +90 533 569 0649 - +90 505 296 5569         Muayenehane tel: +90 212 296 3656 - +90 505 137 1393