• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARI


estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatları çok çeşitlidir; ama bu bir çok teknikten sadece "asıcı bağın kesildiği klasik teknik" güvenli bir penis büyütme tekniğidir. Bu teknikte asıcı bağın kesilmesi nedense herkesi tedirgin etmektedir. Halbuki penis büyütme ameliyatları arasında penisin bütünlüğünün bozulmadığı tek teknik budur. Penis büyütme ameliyatını klasik teknikle yaparsanız, penisi, penise dokunmadan büyütebilirsiniz. Yapılan ameliyat aslında tamamen penisin çevresine yapılmaktadır; penisin dibindeki asıcı bağın kesilmesi ile uzatma yapılmakta, penisin ciltaltına yağ enjeksiyonu ile de kalınlaştırma yapılmaktadır. Penisin asıl gövde dokusuna, damarlarına, sinirlerine hiç dokunulmamaktadır. Diğer yöntemleri (perovic yöntemi mesela) riskleri yüksek olduğu, penisin bütünlüğünü korumadıkları ve zaten klasik teknikten daha fazla bir büyüme sağlamadıkları için uygulamıyoruz.

estetik cerrahi Asıcı bağın kesilmesi ve penis dibine yapılan z-plasty (yada v-y plasty), son derece güvenli, en yaygın uygulanan ve penisin bütünlüğünü bozmayan, riski minimal olan bir tekniktir.

estetik cerrahi Açık söyliyeyim, muayenehanede gelen hastalara bu konuyu anlatmam 1 ile 2 saat arasında bir vakit alıyor. Konuyu tam olarak anlatabilmek çok zor. Burada yazmaya kalksam tek başına penis büyütme, ayrı bir web sitesi olur. Bu yüzden hastalara anlattığım herşeyi eksiksiz olarak anlattığım videolar hazırladım. Sitenin videolar kısmında tüm bu videoları izleyebilirsiniz. Videolar yabancı dillerde de seslendirilmiştir.

estetik cerrahi Aşağıda penis büyütme hakkında genel ve kısa bilgiler vereceğim. Yazılı bilginin kat kat fazlası videolarda var. Bu videolarda ameliyatın tekniği hakkında geniş bilgi, teknikte yaptığım modifikasyonlar, yıllar içinde edindiğim tecrübeler, her şey var. Şu an videolar kısmında 50 video var ve zamanla yenileri eklenecek.

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatı olmayı düşünen hastalarımın bu videoları izlemesini tavsiye ederim.. Lütfen vakit ayırıp hepsini bir günde değilse bile bir kaç gün içinde izleyiniz. Penis büyütme hakkında bilgi arıyorsanız o bilgi bu videolarda var.. Önemli bir kaç videoyu aşağıda paylaşıyorum.estetik cerrahi Penis cerrahisi üzerine genel bilgi..

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatı ile ilgili neredeyse her şey yanlış! Doğruları bu videoda anlattım..

estetik cerrahi Neler yapıyoruz?

estetik cerrahi Reklamımızı kimler yapmış?

estetik cerrahi Anestezi


SOYUNMA ODASI SENDROMU NEDİR?

estetik cerrahi Erkek hastaların, spor salonlarında, havuz ve saunaların soyunma odalarında vücutlarını diğer erkeklerle kıyaslamaları sonucu bazı estetik kusurlarından rahatsız olmalarıdır.

estetik cerrahi Bu rahatsızlığı duyan hastalar bize genellikle "spor salonunda soyunma odasında iç çamaşırımın önünde bir dolgunluk istiyorum" diyerek geliyorlar. Bu hastaların asıl isteği penisin kitlece büyümesidir. Uzamadan çok penis kalınlaştırma isterler. Olabildiğince fazla yağ enjeksiyonu yapılmasını istiyorlar.

estetik cerrahi Biz cerrah olarak bu sendromu aklımın bir köşesinde bulundurup hastanın isteklerini ona göre değerlendiriyor, ameliyatı ona göre planlıyorum..

estetik cerrahi Hastaları anlamak her zaman önemlidir ama penis cerrahisinde daha da önemlidir; çünkü bazı penis estetiği hastası utandığından sorununu açıkca anlatamayabiliyor. Bu durumda cerrahın hastayı anlaması çok önem taşıyor.PENİS UZATMA

estetik cerrahi Penis büyütmede ameliyatın felsefesi, penisin çevre dokusunu tabana bastırmak, indirmek (penis çevresindeki yağ tabakasını liposuction ile almak, penis dibindeki cilt dokusunu dikişlerle tabana dikmek) ve penisin kavernöz (sertleşen) dokusunu leğen kemiğinden kurtarıp, bir bütün olarak dışarı kaydırmaktır.

estetik cerrahi Normalde penisin üçte biri içeridedir. Ameliyatta yapılan işlem, içerideki üçte bir dokuyu, penisin bütünlüğünü bozmadan dışarı kaydırmaktır. İçeride kalan kısmı leğen kemiğinden ayırmak yetmez, arkasına itici dikişler koyup dışarı doğru itmek de gerekir.

estetik cerrahi Uzatma için klasik teknikte tarif edilen işlem asıcı bağın tam kesilmesidir. Yani penisin gövde dokusunu leğen kemiğine bağlayan asıcı bağ tam kesilir. Ben yaptığım modifikasyonla asıcı bağı tam kesmiyorum; en alt 20% lik kısmını sağlam bırakıyorum. Bunun sebeplerini videoda izleyebilirsiniz.

estetik cerrahi Bu arada bu ameliyatın bir ilüzyon, göz aldanması olmadığını, penisin dışarıdan görülen kısmının gerçek anlamda uzadığını belirtmem gerekir. Aslında penis dokusu uzatılmamaktadır, fakat içeride kalan kısmı dışarı kaydırıldığı için gerçek anlamda görülen kısımda uzama oluşmaktadır.. Bu noktada şunu da açıklamam şart, aslında penis dokusu uzatılmıyor derken bazı hastalarımız çelişkili konuştuğumu sanıyor. Penis dokusu uzatılmıyor derken penisin kendisini çekip çekiştirip yada araya bir parça ekleyerek uzatmıyoruz. İçeride kalan kısmını dışarı kaydırıyoruz. Bu da, penisin dışarıda kalan kısmının daha uzamasını sağlıyor. Yanlış anlamayınız lütfen. Dışarıdan gördüğünüz uzama cetvelle ölçülebilecek gerçek bir uzamadır yani..

estetik cerrahi Penis uzatma üzerine.. Asıcı bağın kesilmesi (AMAN ALLAHIM!!!!)

estetik cerrahi Büyüme ereksiyonda da farkediliyor mu?


ASICI BAĞIN ASIL GÖREVİ NEDİR?

estetik cerrahi Maalesef asıcı bağın aslında ne işe yaradığı, doktorların (ve hatta cerrahların) çoğu tarafından yanlış biliniyor. Bir çok doktor, penis uzatma sırasında bu bağ kesilirse penisin düşük duracağını ve stabilizasyonunun bozulacağını sanıyor. Bence bu yanlış anlamalar, bağ dokunun adının "asıcı bağ" olmasından kaynaklanıyor. Asıcı bağın asıl görevi kesinlikle penisi dik tutmak falan değildir!.

estetik cerrahi Asıcı bağın asıl görevi, leğen kemiğinin altından çıkan penis dokusunu yukarı, leğen kemiğinin önüne getirmektir. Bu sayede penis dokusu, leğen kemiğinin önüne gelir, buradan dışarı uzanır. Bu yüzden erkekler cinsel ilişkiye girerken kalça hareketi ile ilişkiye girerler. Erkek, kalçasını öne ittiğinde leğen kemiğinin önünde bulunan penisi de ileri itmiş olur. Bu sayede penis, vajinaya girer. Yani, leğen kemiği, penisin arkasında bir piston görevi görür. Penisi leğen kemiğinin önünde tutan yapı, işte bu asıcı bağdır..

estetik cerrahi Klasik teknikte asıcı bağ tam olarak kesilir. Kitaplara geçmiş klasik penis uzatma ameliyatının tarifi bu şekildedir. Biz 3 sebepten ötürü asıcı bağı tam kesmiyoruz. Bizim tekniğimizde asıcı bağ 80% kesiliyor.

estetik cerrahi Birincisi, cinsel ilişki sırasında asıcı bağın penis dokusunu leğen kemiği önünde tutmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sayede arkasında kemik desteği olan penis, kalça hareketi ile ve arkasında leğen kemiğinin desteğini alarak rahatça vajinaya girer. Bu yüzden bu kemik desteği yokedilmemelidir (asıcı bağ, hiç bir zaman tam kesilmemelidir. Kitaplardaki klasik ameliyat tarifi bu yüzden hatalıdır. Hem de çok hatalıdır.).

estetik cerrahi İkincisi, penisde uzamayı sağlayan şey, asıcı bağın üst kısmının ayrışmasıdır. Asıcı bağın alt kısımlarına indikçe bağı kesmenin uzamaya katkısı azalır. Asıcı bağın alt 20% sinin kesilmesinin uzamaya hiç katkısı olmamaktadır. Bu yüzden asıcı bağın en alttaki son 20% lik kısmını sağlam bırakıyorum.

estetik cerrahi Üçüncüsü, asıcı bağ tam kesilirse penisin kemiğe tutunduğu hiç bir yer kalmaz. Bu durum ilişkiye girmeyi zorlaştırdığı gibi ilişkiye girerken penisin, leğen kemiğinin altına kayıp kısalmasına da yolaçar. Penisin tamamen desteksiz kalması hem ilişkiye girmeyi zorlaştırır, hem de kısalmasına yolaçar.

ASICI BAĞ KESİLİRSE PENİS DÜŞÜK DURUR MU?

estetik cerrahi Asıcı bağın asıl görevi, penisi dik tutmak değildir. Penisin dikliğini sağlayan bir çok yapı bulunur. Bu ameliyatlara başladığım ilk yıllarda ben de klasik tekniği uyguluyordum, yani asıcı bağı tam kesiyordum. O dönemdeki hastalarımın hiç birinde penisde düşük durma gibi bir şikayet almadım. Kitaplarda da asıcı bağın kesilmesi ile penisin düşeceği yazmaz. İşin aslı, penisi tutan bir çok yapı vardır. Asıcı bağ (en önemli görevi penisi asmak değilse de..) penisi dik tutmaya yardımcıdır ama en önemli görevi penisi dik tutmak değildir. Asıcı bağ, penis dokusunu leğen kemiğinin önüne getirir. Bu yüzden asıcı bağın kesilmesi, penisin düşüklüğü ile değil, penis dokusunun leğen kemiğinden uzaklaşması ile (penisde uzama) sonuçlanır.

estetik cerrahi Özet: Asıcı bağın görevi aslında penisi, leğen kemiğinin önüne tutturmaktır. Asıcı bağın ismi aslında "tutturucu bağ" olmalıdır. Asıcı bağın kesilmesi ile penis düşmez.. Leğen kemiğinden kurtularak dışarı kayar..

KİTAPLARDAKİ KLASİK TEKNİĞİN HATALI OLDUĞUNU, FİZYOLOJİK OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BU AMELİYAT MUTLAKA BENİM YAPTIĞIM MODİFİKASYONLAR İLE YAPILMALI. NEDEN? AŞAĞIDA AÇIKLADIM..Öğretici bir vaka: Asıcı bağ tam kesilirse ne olur?

estetik cerrahi 2022 yılında şubat-mart gibi yurtdışından bir Türk hasta beni aradı. Bana telefonda dedikleri aynen şöyle idi: "Doktor bey, ben bu ameliyatı burada oldum, ama bazı sorunlar yaşıyorum. Sizin bir videonuzu izledim, sorunun nereden kaynaklandığını farkettim. Yardımcı olabilir misiniz?"

estetik cerrahi Hastaya öncelikle ne gibi sorunlar yaşadığını sordum. Bana verdiği cevap şöyle: "Hocam, penis yumuşakken uzama var, kalınlaşma da iyi.. Ereksiyonda iken de hem uzamış, hem kalınlaşmış görünüyor. Görünüşte yada sertleşmede sorun yok, ama ilişkiye girmeye kalkınca kısalıyor. Sanırım sizin videonuzda bahsettiğiniz gibi asıcı bağı tam kesmişler"

estetik cerrahi Asıcı bağın tam kesilmemesi gerektiğini yıllardır söylüyorum. Bu vaka çok güzel bir örnek. Hastaya şunu söyledim: "Evet, asıcı bağ tam kesilirse penisin tutunduğu bir kemik yapı kalmaz ve penis boşta kalır. İlişki sırasında vajene girmeye çalışırken leğen kemiği altına girerek kısalabilir; ama bunu bir doktor hatası olarak görmeyin. Siz doktorlarınızı mahkemeye verseniz bile kazanamazsınız, çünkü doktorlarınız tıp kitaplarında yazan tekniği uygulamış. Bence sorun kitaplarda. Bu bir doktor hatası değil yani. Asıl, klasik tıp kitaplarındaki bu teknik hatasını düzeltmek gerekiyor. Buraya gelirseniz asıcı bağın kesilmemesi gereken ama kesilmiş kısmını onarabiliriz."

estetik cerrahi Bu vaka çok önemli bence. Asıcı bağın neden tam kesilmemesi gerektiğini gösteriyor. Tıp kitaplarındaki bu hatalı teknik en kısa sürede düzeltilmeli. Bu aralar bu konuda bir sene içinde yayınlanmasını planladığım bir tıp makalesi yazıyorum.estetik cerrahi Yukarıdaki çizimlerden göreceğiniz gibi ben tam olarak klasik tekniği uygulamıyorum, çünkü kitaplara geçmiş KLASİK TEKNİĞİN HATALI OLDUĞUNU, FİZYOLOJİK OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

estetik cerrahi Neden?

estetik cerrahi Klasik teknikte asıcı bağ tam (%100) kesiliyor ve penisin leğen kemiği ile ilişkisi kalmıyor; kemikten tamamen ayrılıyor. Bu doğru bir şey değil, çünkü asıcı bağın asıl görevi, leğen kemiği altından gelen penis dokusunu, leğen kemiğinin önünde tutmaktır. Bu sayede erkek ilişkiye girerken kalçasını ileri geri oynatır ve leğen kemiğinin önünde bulunan penisin vajene giriş çıkışı mümkün olur. Leğen kemiği, penisin arkasında bir piston görevi görür. Klasik teknikte asıcı bağ tam kesildiğinden penisin arkasındaki leğen kemiğinin itici desteği kalmaz. Bence ilişkiye girmek zorlaşır; en azından kalça hareketi çok efektif olmayacaktır. Bu yüzden ben 2006 yılında bu tekniği modifiye ettim ve asıcı bağı tam kesmemeye başladım. Bizim tekniğimizde asıcı bağın üstteki 80% kısmını açıyoruz ve bu yeterli uzamayı sağlıyor. Bağın alttaki 20% kısmını sağlam bırakıyoruz, bu da penisin arkasında yeterli leğen kemiği desteğini sağlıyor. Bence en fizyolojik, penisin anatomisine ve cinsel ilişkinin dinamiğine en uygun teknik budur. Mutlaka asıcı bağın alt kısmının sağlam bırakılması gerek.

estetik cerrahi Asıcı bağın tam kesilmesinin, bir otomobilde motorla tekerlekler arasında bağlantının kopmasından farkı yoktur. Motorun gücü tekerleklere ulaşmıyorsa istediğiniz kadar gaza basın, tekerlekler dönmez, olduğunuz yerde kalırsınız. Leğen kemiğinin hareketlerinin de penise iletilmesi lazım. Bu yüzden bu bağlantıyı sağlayan asıcı bağın hiç bir zaman tam kesilmemesi gerekiyor. Asıcı bağ, yukarıda çok gevşek başlayıp aşağı indikçe sertleştiğinden en alt 20% sini sağlam bırakmak yeterli olacaktır. Bu son 20% lik kısım, kemik ile penis arasında yeterli bağlantıyı sağlar ve kolay kolay kopmaz. Üstteki 80% lik kısmı kesmek ise uzama için penisin yeteri kadar mobilize olmasını sağlar..

estetik cerrahi Şunu da not düşmem lazım. Asıcı bağın altta kalan 20% lik kısmını kesmenin uzamaya hiç bir katkısı olmuyor. Asıl uzamayı sağlayan şey, asıcı bağın üst kısmının kesilmesi ile penisin kemikten uzaklaşmasıdır. Aşağıdaki videoda klasik tekniği göreceksiniz, izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bizim yaptığımız tek modifikasyon, asıcı bağın alt 20% sini sağlam bırakmak oldu..

estetik cerrahi Penis uzatma nasıl yapılıyor (klasik teknik.. Asıcı bağ tam kesiliyor.. Bizim modifikasyonumuzda asıcı bağın sadece 80% i kesiliyor..) NOT: Video yabancı bir cerrahın animasyonla gösterdiği klasik tekniktir. Kabaca biz de bu şekilde yapıyoruz, sadece asıcı bağı tam kesmiyoruz. Videodan göreceğiniz gibi penis uzatma sadece penisin sırt-dip kısmından ve asıcı bağ kesilerek yapılabilir. Penisin altından yapılamaz. Uzatmayı penisin altından ve asıcı bağı kesmeden yaptığını iddia eden arkadaşlar hayal kuruyor..

estetik cerrahi 2017 ISEF kongresi, www.estechannel.tv röportajı...

Hastalarım soruyor.. Falan falan doktor, web sitesine yazmış, "penis uzatmada penisi 6 santim uzatıyormuş".. Ben neden 2-3 santim diyor muşum?

estetik cerrahi Ben uzatmada ancak 2-3 santim kazanç olacağını söylüyorum, çünkü gerçek budur.. Dört ila 6 santim uzattığını söyleyen arkadaş bayağı üfürmüş.. Fiziken ve anatomik olarak bu mümkün değildir.

estetik cerrahi Bakın, ben bu ameliyat ile ilgili olarak ara sıra kongrelere, sempozyumlara, fakültelere konuyu anlatmak üzere çağrılıyorum. İlk söylediğim şey, "hastalara ameliyatın sınırlarını anlatın, yapamayacağınız şeyi vaad etmeyin" demek oluyor. Neden?

estetik cerrahi Penisi 6 (altı) santim uzatamamak!

estetik cerrahi Özelde çalışan herkesin başvurduğu bazı numaralar vardır. Bunları her özel çalışan cerrah bilir ama anlatmaz. Bazen çok zor bir vaka gelir. Yaparım dersiniz ama ameliyata tanıdığınız, o vakada tecrübesi sizden fazla bir abinizi çağırırsınız. Ameliyatı birlikte yaparsınız (bildiğiniz gibi cerrahi bir usta-çırak işidir ve ameliyata daha tecrübeli bir abinizi çağırmak doğaldır). Sonuçta iyi bir sonuç olur, hastanızı memnun bir şekilde gönderirsiniz. Özellikle yeni uzman olmuş arkadaşlar tecrübe kazanana kadar ara sıra bir abilerini yardıma çağırır. Ama penis büyütmede yüksekten atıp penisi 6 santim uzatırım diye sallarsanız, yardıma kimi çağırırsanız çağırın, kimse penisi 6 santim uzatmanızı sağlayamaz; çünkü böyle bir şey mümkün değildir. Yani "penisi 6 santim uzatırım" diye sallayıp bunu web sitesine yazmak hem cahillik hem de yalan söylemektir.

estetik cerrahi Bazen bir hasta arıyor ve ameliyat hakkında bilgi alıyor.. Penisde uzamanın 2-3 santim olacağını söylediğimizde "biz buraların en zengin ailesiyiz hocam, para mühim değil, sen büyütebildiğin kadar büyüt" diyor.. Bunun para ile alakası yok. İsterse hasta gönlünden kopup 100 milyar versin, ameliyatla elde edilebilecek uzama 2-3 santimdir.

estetik cerrahi Bu ameliyatlara yeni başlayan cerrah arkadaşlara tavsiyem: "Olur olmaz şeyleri vaad etmeyin. Hem yapamazsınız, hasta memnun olmaz, hem de daha baştan hastanın beklentisini çok artırmış olursunuz. Hasta dönüp şikayetçi olduğunda da bunun revizyonu falan olmaz, çünkü başta 6 santim uzatırım demişseniz, bu mümkün değildir, yapamazsınız. Bile bile lades yani.."

estetik cerrahi Hastalara da tavsiyem şu; benim gibi olun, yani "GERÇEKCİ"

Peki neden ancak 2-3 santim uzama oluyor?

estetik cerrahi Cevap çok basit; çünkü anatomi ancak bu kadar uzamaya izin veriyor. Uzamayı sağlayan şey, penisi arkada yapışık bulunduğu leğen kemiğinden ayırmaktır. Araya bir parça eklenmiyor yoksa ki. Penisin dokusu, blok olarak, bütünlüğü bozulmadan, leğen kemiğinden ayrılıp dışarı doğru ilerletiliyor. Aradaki bu fark da 2-3 santim kadar oluyor.

estetik cerrahi Penisi dışarı kaydırırken üst kısımdaki cildi de uzatmamız gerekiyor. Penisin alt tarafındaki cilde uzatma yapmaya gerek yoktur, çünkü zaten penis ile testisler arasındaki cilt çok gevşektir ve buraya uzatma yapmak gerekmez; ama penis dibinde-sırtındaki cildi uzatmak gerekir. Penis dibindeki cilt kalındır, karın derisine benzer. Penisin altındaki deri gibi esnek ve gevşek değildir. Bu yüzden penisin dibinde ve sırtındaki kısma uzatma yapılmalıdır. Buraya bu yüzden Z-plasti yada V-Y plasti yapılır.

Bu 2-3 santim uzama az değil mi? Hastalar sonuçtan tatmin oluyor mu? Neden sadece uzatma yapılmıyor?

estetik cerrahi Sadece 2 santim uzama, hastayı tatmin etmeyebilir. Ayrıca sadece uzatma yapılırsa penisin dibinde, penis gövde dokusunun leğen kemiğinden ayrıldığı yerde bir çökme de oluşuyor. Bu sebeplerden dolayı mutlaka kalınlaştırma da yapılması gerekir. Kalınlaştırma sırasında penisin dibindeki çökme olan alana da yağ enjekte ediyoruz. Bu çökme olan alanı doldurmak gerekir. Uzatma, kalınlaştırma ile birlikte yapılırsa sonuç hasta için kesinlikle tatmin edici olacaktır. Bu sırada penisin dibindeki çökme de yağ enjeksiyonu ile doldurulur ve çökme düzeltilmiş olur.estetik cerrahi Uzatma işlemi kalıcıdır ve tek seferde yapılır. Asıcı bağ bir kere kesildikten sonra tekrar kesilemeyeceği için ikinci kez uzatma işlemi diye bir şey yoktur.

estetik cerrahi Kalınlaştırma ise, yağdaki erime oranına göre ileride tekrarlanması gerekebilir. Bazen göbekten alınan yağın kalitesi çok iyidir, yıllarca erime olmaz. Bu durumda tekrar yağ enjekte etmek gerekmez. Bazen de göbekten alınan yağın kalitesi çok kötüdür. Yağ çok ödemli ise bu, ileride kayıp oranının fazla olacağını gösterir. Bu durumda en erken 6 ay sonra, yada 1 yıl sonra bir kez daha yağ enjeksiyonu yapmak gerekir.

Ameliyatın garantisi var mı?

estetik cerrahi Bırakın ameliyatları, hayatta hiç bir şeyin garantisi yoktur..

estetik cerrahi Bir kere "komplikasyon" diye bir şey var. Nedir "komplikasyon"? Tıpda istenmeyen sonuçlara komplikasyon denir. Ameliyattan sonra dikişler açılırsa, ameliyat yeri mikrop kaparsa, sonuç, herhangi bir sebeple istenen şekilde olmazsa buna komplikasyon denir. Komplikasyon ihtimali her ameliyatta vardır. Durum böyle iken, komplikasyon ihtimalini tamamen gözardı ederek hastaların garanti sorması, doktorlarında garantili ameliyat yapması hiç gerçekçi değildir.

estetik cerrahi Garanti soran hasta, doktorunun gözünün içine bakarak yalan söylemesini istemektedir.

estetik cerrahi Garanti veren doktor da hastasının gözünün içine bakarak yalan söylüyor demektir.

estetik cerrahi Ameliyat olacaksanız, doktorunuza garanti sorarak kendinizi kandırmayın.

estetik cerrahi Ameliyatlarda hasta da, doktor da komplikasyon ihtimallerini bilerek sorumlulukları paylaşmalıdır. Herhangi bir komplikasyon ortaya çıktığında doktorunuzun sorumluluğu, bu komplikasyonla başa çıkmaktır. Uzmanlık eğitimi sırasında bu gibi istenmeyen durumlarda neler yapılacağının, tedavi yollarının eğitimini de alıyoruz.

estetik cerrahi Cerrahi bir branşda uzman olmak, komplikasyon ihtimallerini bilerek bunları önlemek için önceden gerekli tedbirleri almak, bu konularda hastalarımızı bilgilendirmek ve bir komplikasyon geliştiği taktirde bununla başaçıkabilmektir.

estetik cerrahi Garanti istemek, garanti vermek yalandır.. Kendinizi kandırmayınız.


estetik cerrahi Son olarak şu bir iki soruya kendinizce cevap veriniz:

estetik cerrahi Sabah evden çıkarken akşam sağ sağlim eve döneceğinizi kendi kendinize garanti edebiliyor musunuz?

estetik cerrahi Seçimlerde (cumhurbaşkanı, milletvekili, yerel yönetimler vs..) oy verdiğiniz kişiler, yönetimleri hakkında garanti veriyor mu? İktidara gelen hangi parti ekonomiyi düzelteceğine, işsizliği azaltacağına dair garanti veriyor?

estetik cerrahi Beyaz eşya yada elektronik aletler dışında garanti veren bir yer var mı? ki onlar da 2 sene falan garanti verir..

estetik cerrahi Garanti meselesi üzerine yazdığım bir makaleyi Milliyet blog da okuyabilirsiniz.. TIKLAYINIZ.estetik cerrahi Penis uzatma ameliyatından sonra penisde uzatma sağladığını iddia eden aletleri kullanmak isteyenler oluyor. Kitaplara göre bu aletler konusunda ölçüm alınmış ciddi bir makale yoktur. Vakumlu cihazlar önerilmiyor, çünkü bu cihazlar sadece ereksiyon sağlayabilir. Bunun yanında, kitaplarda uzatma ameliyatından sonra traksiyon sağlayan aletlerin kullanılmasının faydalı olabileceği yazıyor. Bunun sebebi uzatma ameliyatında asıcı bağın kesilmesidir. Penis dokusunu kemiğe tutturan asıcı bağ, oldukça güçlü bir bağ dokudur. Asıcı bağ kesilmeden penisi dışarı çekemezsiniz. Ameliyatta asıcı bağ kesilirse penis dokusu, bu traksiyon aletleri ile (Penimaster, Andropenis vs..) bir miktar daha dışarı kaydırılabilir. Bunun garantisi yoktur ama denenebilir. Bu aletlerin kullanımını ben gerekli görmüyorum, çünkü zaten biz ameliyatta kendi tasarımım olan "İdil penis ekartörü ile penisi leğen kemiğinden olabildiğince uzaklaştırıp uzamayı mümkün olan en üst seviyede sağlıyoruz. Penisin ameliyattan sonra çekme egzersizleri yada traksiyon aletleri ile daha fazla dışarı çekilebilmesi mümkün değildir. Yine de hasta çok isterse ameliyattan 3 hafta sonra bu aletleri kullanmaya başlayabilir.

estetik cerrahi Asıcı bağın kesilmesi nedense hem hastalar için hem de bir çok cerrah için endişe verici bir şeydir. Sanılıyor ki asıcı bağ kesilirse penis düşük kalır, dikliği bozulur, penisin hissiyatı azalır vs.. Allahtan asıcı bağ kesilince borsa çöker, ülke ekonomisi iflas eder sanılmıyor! İşin aslı, asıcı bağın kesilmesinin bir zararı yoktur. Ne ameliyattan hemen sonra ne de ilerleyen yıllarda bir sorun yaşamazsınız.

ASICI BAĞ KESİLDİKTEN SONRA İSTENİRSE YENİDEN DİKİLEBİLİR Mİ?

estetik cerrahi Asıcı bağın kesilmesinden korkan hastaların sık sordukları bir sorudur bu. "Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım" diyor hastalar.

estetik cerrahi Öncelikle şunu tekrar edeyim: bence tam kesilmediği sürece asıcı bağın kesilmesinin kötü bir yan etkisi olmaz. Bir zarar görmezsiniz. Asıcı bağın tam kesilmesinin, cinsel ilişki için gerekli olan kemik desteğini ortadan kaldırdığını düşündüğümden ben asıcı bağı tam kesmiyorum. Bu şekilde asıcı bağın kesilmesinin bir zararı yoktur.

estetik cerrahi Şimdi de asıcı bağın tekrar yerine dikilebilip dikilemiyeceğine gelelim. Asıcı bağ tekrar yerine dikilebilir. Böyle bir şey şu ana kadar kimse tarafından talep edilmemiş olsa da asıcı bağ kesildikten sonra yeniden yerine dikilebilir, bunu biliyoruz, çünkü "Doğuştan penis shaft rotasyonu" hastalarında asıcı bağ kesilip yeniden dikilmektedir zaten.

estetik cerrahi "Doğuştan penis shaft rotasyonu" doğuştan olan ilginç bir anomalidir. Penis doğuştan yan durmaktadır. Kitaplarda bu deformitenin çok nadir bir deformite olduğu, bir çok cerrahın hayatı boyunca tek bir "Doğuştan penis shaft rotasyonu" görmeyebileceği yazıyor. Ben bugüne kadar 4 vaka gördüm, ikisini ameliyat ettim. Peki bu deformitede asıcı bağ neden kesilip sonra tekrar dikiliyor?

estetik cerrahi Bu deformitede penis, doğuştan leğen kemiğine yanlış yapışıyor ve yan duruyor. Düzeltmek için yapılan işlemse asıcı bağı tam kesip, penisi döndürüp, normal pozisyonda iken asıcı bağı tekrar penise dikmektir. Bu ameliyat için hiç gevşeme payı olmayan özel iplikler (örgülü, erimeyen ameliyat iplikleri) kullanılır. Böylece penisin doğru pozisyonda leğen kemiğine yapışması sağlanır. Penisin duruşu düzelir.

estetik cerrahi Yani asıcı bağı tekrar dikmek tabii ki mümkündür; ama bugüne kadar penis uzatma vakalarından biri bile böyle bir istekde bulunmadı...

estetik cerrahi Doğuştan penis shaft rotasyonu ile ilgili sayfaya gitmek için tıklayınız...

PENİS KALINLAŞTIRMA

estetik cerrahi Penis kalınlaştırma (Asıl olay burada..)

estetik cerrahi Penis kalınlaştırma için yağ dokusu, dolgu maddeleri, yumuşak silikondan implantlar, ölü deri tabakası soyulmuş deri yamaları kullanılabilir.

estetik cerrahi Bu seçeneklerden en doğal sonuç veren, en az komplikasyon ihtimali olan yağ enjeksiyonudur. Bu yüzden biz sadece yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma yapıyoruz. Yağ enjeksiyonu yapılırken bazı teknik detaylara dikkat etmek gerekir. Ayrıca bizim de kendimize göre yaptığımız bir çok modifikasyon var. Bunları madde madde sıralarsak anlaması daha kolay olacaktır...

estetik cerrahi Yağ enjeksiyonu yaparken göbekten alınan yağın kalitesi çok önemlidir. Yağ eğer çok ödemli gelmişse bu yağda kayıp fazla olmaktadır. Hastanın göbek yağının ne kadar iyi yada ne kadar kötü olduğunu önceden anlamak mümkün değildir. Ancak ameliyat sırasında göbekten vakumlu enjektörle yağ alınırken anlaşılabilir.

estetik cerrahi Yıllar içinde ilginç bir şeyi farkettik. Avrupadan gelen hastalarda göbekten aldığımız yağ çok iyi kalitede oluyor; yani sıvı içeriği çok az, kuru bir yağ geliyor.. Patates püresi gibi.. Böyle gelen yağ dokusu çok iyi tutuyor. Yıllarca erimeyebiliyor. Böyle, ameliyatından sonra 5 yıl, 6 yıl sonra kontrole gelen hastalarımız oldu; bunlara yeniden yağ enjeksiyonu yapmaya hiç gerek yoktu. Diğer yandan bazı hastadan alınan yağ çok ödemli geliyor. Enjektörün içinde yağ dokusu suyun içinde yüzüyor resmen. Bu vakalarda 6 ay içinde kayıp çok oluyor ve ileriki aylarda tekrar yağ enjeksiyonu yapmak gerekiyor. Bu farkın sebebinin beslenme şekli olduğunu biliyoruz artık. Hayvansal kaynaklı beslenen kişilerde yağ doku kaliteli oluyor ve penisde erimeye uğramıyor. Diğer yandan bitkisel kaynaklı beslenen kişilerde göbek yağı serumla karışık geliyor, yani kalitesiz oluyor. Zamanla erimeye uğruyor. Avrupadan gelen vakalarda yağın iyi olmasını gıdalarla domuz yağı almalarına bağlıyorum. Avrupada yemeklerde, tatlılarda, ekmek, hamur işi gıdalarda ve konservelerde bolca domuz yağı kullanılıyor. Halbuki ülkemizde yemeklerde daha çok bitkisel sıvı yağlar kullanılıyor. Bu da yağ dokusunun zayıf olmasına ve enjekte edildikten sonra erimeye uğramasına yol açıyor..

estetik cerrahi Yağın kaliteli mi, yoksa kalitesiz mi geleceğini anlamanın bir yolu yok bence. Ancak, hasta Almanya, Norveç, Fransa gibi bir avrupa ülkesinden gelmişse iyi olacağını tahmin edebiliriz.

estetik cerrahi Eskiden (2004-2012 arası) 70-80 cc. yağ enjekte ederken bu miktarın bazı hastalarda ereksiyonu zorlaştırdığını görünce bu miktarı azalttık. Eğer hastada bir ereksiyon problemi varsa; ereksiyonda penis çok sıkı şekilde sertleşmiyorsa, penis çevresine verilen 80 cc. yağ dokusu, ereksiyonu hepten zorlaştırıyor.. Hastanın ereksiyon sorunu bariz hale geliyor. Bu yüzden tek seferde kalınlaştırma için 50-60 cc. yi geçmiyoruz. Lütfen kime ameliyat olursanız olun aşırı yağ enjeksiyonu yapılmasını istemeyin; pişman olursunuz. Büyümüş ama ereksiyona gelmeyen bir penis de bir işe yaramaz..

estetik cerrahi Penis kalınlaştırma ve yağ enjeksiyonu üzerine ek video.. Mutlaka izleyiniz, çok önemli..

estetik cerrahi Penis inceltme: Olmaaazzzz!!!

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatlarında yağ aldığımız göbekte morarma oluyor. Neden?

PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARINA "GÖRSEL" BİR BAKIŞ AÇISI İLE Mİ, YOKSA "DOKUNSAL" BİR BAKIŞ AÇISI İLE Mİ YAKLAŞMALIYIZ?

estetik cerrahi Tüm kitaplarda ve makalelerde bu ameliyata tamamen görsel bir bakış açısı ile yaklaşılmıştır. Hastanın partnerinin ameliyat bölgesine dokunduğunda ne hissedeceği hep gözardı edilmiştir.

estetik cerrahi Bu bakış açısını değiştirmeliyiz!

estetik cerrahi Bu ameliyat, tamamen ve direkt olarak cinsellik için yaptırılmaktadır. Kimse karşı cins ile karşıdan bakarak cinsel ilişkiye girmez. Cinsel ilişki, görsel olmaktan çok dokunsal bir olaydır. Bu yüzden bence bu ameliyatlara "dokunmayı" da hesaplayıp farklı bir şekilde yaklaşmalıyız.

estetik cerrahi Hastalarımızı dinleyerek, onlardan aldığımız geri dönüşleri de değerlendirerek bu ameliyatı halen geliştiriyoruz. Son olarak ameliyat prosedürüne eklediğimiz bazı yenilikler oldu.

estetik cerrahi Örneğin, artık penisin dışarıdan görünmeyen, leğen kemiği altına doğru devam eden (içte kalan) kısmının çevresine de yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Bunun sebebi şudur: normalde kitaplarda yazan teknikde, penisin sadece görünen kısmı dikkate alınır ve görünen kısmın kalınlaştırılması yeterli görülür. Eğer hastanın partneri penisi dibinden tutarsa bu kısım ince gelebilir; çünkü normalde içeri doğru devam eden, dışarıdan görülmeyen bu en dip kısma yağ enjekte edilmiyor. Biz bu tarz geri dönüşleri dinledikten sonra normalde dışarıdan görülmeyen, ancak penisi dip kısmından tutunca hissedilecek, içeride kalan kısmın çevresine de yağ enjeksiyonu yapmaya karar verdik.

estetik cerrahi Hastanın partnerinin cinsel organına dokunacağını düşünerek yaptığımız modifikasyonların, ameliyatın sonucuna olumlu katkı yaptığını görüyoruz.. Hasta memnuniyeti bu minik modifikasyonlar sayesinde yüksek oluyor.

estetik cerrahi Penisin her tarafına eşit yağ enjekte etmek yanlış olur. Başlangıçta biz de böyle yapıyorduk. Sonra gördük ki, penisin her tarafına eşit yağ verilirse en fazla penisin orta kısmı kalınlaşıyor; sünnet dikişinin olduğu kısım ve penisin dip kısmı ince kalıyor. Neden böyle oluyor peki? Çünkü penisin cildinin en çok orta kısmı gevşektir. Buraya enjekte edilen yağ hemen kalınlaşma sağlar. Sünnet dikiş hattı ise gergindir ve esnekliği azdır; burayı kalınlaştırmak zordur. Penisin dip kısmında da cilt artık kalınlaşıp karın derisi yapısını alır; bu yüzden bu kısmı da kalınlaştırmak zordur. Bu sebeplerden dolayı yağ enjekte edilirken her tarafına eşit enjeksiyon yapıp, penis dibine ve sünnet dikiş hattına ekstra yağ enjekte ediyoruz. Bu şekilde oldukça düzgün ve homojen bir kalınlaştırma sağlıyoruz...

estetik cerrahi Bazen hasta sporcu oluyor ve göbeğinde pek yağ bulunmuyor. Bu durumda kasıklardan ve bacakların iç kısmından yağ alıyoruz. Buralarda mutlaka yeterli yağ dokuyu buluyoruz..

estetik cerrahi Uzatma işlemi kalıcıdır. Asıcı bağ kesilip penis dışarı kaydırılınca bu işlem eski haline dönmez, ayrıca tekrar yapılamaz (kesilmiş asıcı bağı tekrar kesemezsiniz). Yağ enjeksiyonu ise kalıcı değildir. Enjekte edilen yağın bazen çok uzun süreler erimeden kaldığını görüyoruz (5-7 sene), ama bunun ömür boyu kalıcı olduğunu düşünmüyorum. Yani, yağ enjeksiyonu kalıcıdır, bir seferde ömürlük sonuç alırsınız demek yanlıştır. Bazı hastalarda erime fazla oluyor ve 6 ay sonunda ikinci yağ enjeksiyonu için geliyorlar; bazen de 5 sene, 7 sene olmuş, doğru dürüst erime olmamış hastaya ikinci bir yağ enjeksiyonu önermiyorum.. Bu yüzden zaman zaman basında okuduğum, youtube de gördüğüm, "yağda 30-40% erime olur" gibi demeçleri saçma buluyorum.. Yağda erime bazı parametrelere bağlıdır ve kişiden kişiye çok değişir. Mesela, alınan yağın kalitesi, kişinin bünyesi, erkenden ilişkiye girip girmemesi (3 hafta ilişkiye girmemelidir), yağın erime miktarını değiştirir. Kimse ne zaman, ne kadar erime olacağını bilemeyiz. Herkesde farklı olur..

estetik cerrahi Yağ enjeksiyonu bir kez daha yapılacaksa iki ameliyat arasında en az 6 ay olmalıdır. Eğer önceki ameliyata bağlı olarak ameliyat bölgeleri halen sertse, buraların yumuşaması ve eski esnekliğine kavuşması beklenmelidir; aksi takdirde daha önce yağ alınan yerlerden yağ almak çok zor olur. Kanül, dokular sertken yağın içine rahat girip çıkmaz ve yağ alamazsınız. Ayrıca penisde de dokuların yumuşamış olması gerekir. Penisde dokular halen sertken yağ enjekte etmeye kalkılırsa kanül yine sert dokunun içine rahat girmez ve istendiği gibi yağ enjeksiyonu yapılamaz. İki ameliyat arasında mutlaka yeterli süre geçmiş olması ve dokuların yumuşamış olması gerekir..

estetik cerrahi Başarılı bir ameliyat için..

Kalınlaştırmada enjekte edilen yağın "tutup, tutmamasını" 2 faktör belirliyor....

estetik cerrahi Yağ enjeksiyonunun tabii ki bir sürü teknik inceliği var ama penis büyütme ameliyatında kalınlaştırma için enjekte edilen yağ dokunun tutmasını en çok şu 2 faktör belirler:

estetik cerrahi 1: Ameliyattan sonraki ilk 3 haftada ilişkiye girmek, mastürbasyon yada masaj yapmak... İlk 3 hafta içinde enjekte edilen yağ dokusu henüz bağ doku şeklini almadığından ilişkiye girmek yada masaj yapmak gibi hareketlerle kana karışıp erir, kayıp fazla olur. Bu yüzden ilk 3 hafta ilişkiye girmemelisiniz, mastürbasyon yapmamalısınız, masaj yapmamalısınız.. Bazı kliniklerin hastalarına masaj tavsiye ettiğini duyuyorum. Bence tamamen yanlış bir tavsiye. İlk 3 hafta içinde masaj yapmak, enjekte edilen yağda erimeye yolaçacaktır.

estetik cerrahi 2: Göbekten, bel yanlarından alınan yağın kalitesi... Göbekten alınan yağın kalitesi iyi ise, yani kuru, patates püresi gibi gelmişse iyi tutar ve uzun yıllar erimeden kalır. Göbekten alınan yağ çok ödemli gelmişse, yağ dokusu enjektörün içinde serum içinde yüzüyorsa kayıp çok olacak demektir. Bu yağı ne kadar süzüp yoğunlaştırsanız da erimeye meyillidir. Bu durumda erime payını da düşünüp biraz fazla yağ enjekte ediyoruz. Hastayı 6 ay sonra kontrole çağırıyoruz. Bu hastalarda genellikle 1 yıl içinde bir kez daha yağ enjeksiyonu yapmak gerekiyor.


P-SHOT YAPIYOR MUSUNUZ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

estetik cerrahi Bu P-shot uygulamasını yaklaşık 5-6 senedir duyuyorum. Bu uygulama, sonuçta hastanın kendi kanından hazırlanan PRP ile yağın karıştırılmasından başka bir şey değil. PRP içindeki maddeler ve hücreler tamamen yara iyileşmesi ve doku yenilenmesi ile ilgili.. Bu yüzden dokuda iyileşme ve yenilenme istiyorsak PRP tabii ki faydalı olacaktır. Bu özellikleri sebebiyle PRP, yaralanmalarda ve doku yenilenmesi istenen durumlarda çok etkilidir. Mesela yaşlılarda diz kıkırdağının yenilenmesinde, yüz estetiğinde, ateşli silah yaralanmalarında etkisi tartışılmaz; fakat penis kalınlaştırmada durum böyle değildir.

estetik cerrahi Penisde kalınlaştırma amacı ile enjekte ettiğimiz yağ miktarı, yağın canlı doku olarak tutabileceğinden fazladır. Klasik bilgi olarak söylersek, yağın canlı doku olarak tutması, yaşaması için yağ dokunun en fazla 1 santimetre çapında bir sütun şeklinde, sağlıklı kanlanan canlı doku içine verilmesi gerekir. Bu sayede yağ dokusu, çevre dokudan beslenip tutar ve yaşar. Halbuki penis kalınlaştırmada enjekte edilen yağ miktarı bundan çok daha fazladır ve bu yüzden canlı doku olarak tutmaz. Yağ doku ölerek bağ doku halini almaktadır. Zaten bir çok sebepten dolayı yağın canlı yağ doku olarak tutmasını da istemiyoruz (bu konuda ayrıntılı açıklama için "kalınlaştırma" videosunu izleyiniz)..

estetik cerrahi Sonuçta özetlersek, kalınlaştırma için enjekte edilen yağ doku canlı kalmaz, bağ dokuya dönüşür. Ameliyatın sonucu açısından da bu durum daha doğrudur. Yağı yaşatmaya çalışmak pek doğru değildir. Bu miktarda yağ dokusu istesek de yaşamaz, bağ dokuya dönüşür.. Bu yüzden yağı yaşatmaya çalışmak için, içine PRP katmak -bence- hiç bir işe yaramaz..

estetik cerrahi Ben bu yüzden penis büyütme ameliyatında p-shot uygulamıyorum. Faydası olduğuna da inanmıyorum. Ekstra para kazanmak için uydurulmuş bir uygulama olduğunu düşünüyorum..

estetik cerrahi Diğer yandan PRP nin penisin erektil dokusuna enjekte edilmesi, sertleşme sorunu olan hastalara faydalı olabilir. Bu, tamamen başka bir konudur. Sertleşme tedavisinin penis büyütme ile alakası yoktur. Hatta sertleşme sorunu varsa, penis büyütme ameliyatının yapılması, sertleşme sorununu daha kötü hale getirebilir. Burada sertleşme sorununu tedavi etmek amacı ile PRP enjekte edilebilir. Bu amaçla PRP enjeksiyonu ciltaltına değil, sertleşen erektil dokunun içine yapılır..PENİS BÜYÜKLÜĞÜ NE OLMALI?

estetik cerrahi Bu çok merak edilen bir konudur..

estetik cerrahi Aslında her ırka göre normal büyüklük sınırları değişmektedir. Uzak doğulularda penis boyu daha az iken, latinlerde ve siyahi ırkda penis boyu daha büyüktür. Bunun sebebi ırklara göre erkek-dişi vücut yapılarının uyumudur. Basitçe söylemek gerekirse latin ve siyahi ırk kadınlarında kalçalar çok büyük olduğundan erkeklerinde de penis boyu büyüktür (latin erkeğinin penisi, latin kadınının devasa kalçasını geçip vajene ulaşabilmelidir, bu yüzden latin ve zenci erkeklerde penis boyu büyüktür). Uzak doğulularda ise kadınlar minyon olduğundan, kalçaları dar ve küçük olduğundan erkeklerin penis boyu da küçüktür. Her ırkın kadını, erkeği ile uyumludur.

estetik cerrahi Aşağıdaki grafikde ülkelere göre ortalama penis boyları gösterilmiş (inch olarak):

estetik cerrahi Aşağıdaki grafikde avrupa ülkelerinde ortalama penis boyları gösterilmiş (santim olarak):

estetik cerrahi Penis boyunuz yeterli mi?

Türkiye için penis boyu nasıl sınıflandırılıyor?

estetik cerrahi Ülkemiz için kabaca şöyle bir sınıflama yapabiliriz (uzunluklar ereksiyonda penis dibinden ucuna kadar yapılmış ölçümlerdir):


estetik cerrahi Mikropenis: 5 santimden kısa (penis büyütme ameliyatı çok iyi sonuç vermez)

estetik cerrahi Kısa penis: 6-9 santim arası (çok iyi olmasa da penis büyütmeden sonuç alınır)

estetik cerrahi Normal sınırlar: 10-18 santim arası (penis büyütmeden iyi sonuç alınır)

estetik cerrahi İri penis: 18 santimden büyük (penis büyütme en iyi sonuç verir.)


estetik cerrahi Ülkemizde penis büyütme ameliyatı için cerraha başvuran hastaların 99% unun normal sınırlarda hastalar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir çok cerrahın sandığı gibi bu ameliyat, boyut olarak küçük penisleri büyütmek için yapılmıyor. Ameliyatta yapılan işlem, penis dokusunu bütünlüğünü bozmadan dışarı kaydırmak olduğundan, penis ne kadar büyükse o kadar başarılı olur. Penisin boyu ereksiyonda 10 cm nin altında ise ameliyatla uzatmak mümkün değildir. Bu yüzden kısa yada mikro penisli hastalarda bu ameliyat işe yaramaz.

estetik cerrahi Bu ameliyat aslında "küçük penisleri büyütme ameliyatı" değildir.

estetik cerrahi Bu ameliyat aslında "normal yada iri penisleri daha da büyütme ameliyatı"dır; ve penis ne kadar iri ise o kadar iyi sonuç verir. Mikropenisli vakalarda sanılanın aksine işe yaramaz.

estetik cerrahi Bu konudaki videoyu da izleyiniz lütfen...

estetik cerrahi Büyüklüğü mü önemli, işlevi mi?


Penis büyütme ameliyatı düşünüyorsunuz ama henüz eşinize bahsetmediniz.. Ne yapmalısınız?

estetik cerrahi 2004 den beri bu ameliyatları yapıyorum ve bu konuda inanılmaz tecrübem var..

estetik cerrahi Benden size tavsiye (iki seçeneğiniz var):

1) Ya eşinize bu ameliyatı düşündüğünüzü baştan söyleyin, onu ikna edin.. Olurunu alarak doktora gelin..

2) ya da hiç söylemeyin; ameliyattan sonra sürpriz olsun.

estetik cerrahi KESİNLİKLE AMELİYAT GÜNÜNÜ ALDIKTAN SONRA SON DAKİKADA EŞİNİZE SÖYLEMEYİN...

estetik cerrahi Neden?

estetik cerrahi Penis büyütme için gelip gün alan ve ameliyattan önceki gece eşine bu ameliyatı olacağını söyleyen hastalarımızın ameliyatları hep son dakikada (ameliyat sabahı) iptal oldu. Eşiniz bu ameliyatı son dakikada öğrenirse büyük ihtimal çok kızacak, ortalığı dağıtacaktır. Bu olaya çok şahit olduk.

estetik cerrahi Ya eşinizle baştan konuşup onayını alın, ya da hiç söylemeyin sürpriz olsun. Bu iki durumda da olay çıkmıyor.. Hasta da, eşi de memnun oluyor..KALINLAŞTIRMA OLMADAN, SADECE PENİS UZATMA YAPILMIYOR, NEDEN?

estetik cerrahi Bazen hastalarımız sadece uzatma istiyor. Maalesef tek başına uzatma yapılmaz, çünkü sonuç iyi olmaz.

estetik cerrahi Benden sadece uzatma isteyen hastalarıma aşağıda gördüğünüz fotoğrafı gösteriyorum. Bu fotoğraf, bir penis büyütme ameliyatının ortasında çekildi. Penis uzatma işlemi yapılmış ama henüz kalınlaştırma (yağ enjeksiyonu) yapılmamış. Sadece uzatma yapılırsa görüntü bu şekilde olur. Dikkat ederseniz penisin dip kısmında bir çökme var (soldaki fotoğrafta kırmızı X ile işaretli yer). Burası sağdaki çizimde yeşil X ile gösterilen asıcı bağın kesildiği yerdir. Asıcı bağ kesilip penis dışarı itildiği zaman penisle leğen kemiği arasında bir boşluk oluşur. Burada cilt hafifçe çöker. Bu çöküntünün mutlaka yağ enjeksiyonu ile doldurulması gerekir. Doldurulmazsa kötü bir görüntü olur. Bu yüzden mutlaka yağ enjeksiyonu da yapılmalıdır.

estetik cerrahi Fotoğrafta görmenizi istediğim bir şey daha var.

estetik cerrahi Soldaki fotoğrafta penis dibindeki V-Y plasty ye bağlı Y şeklindeki dikiş hattının sap kısmı (kırmızı A ile gösterilen mesafe), asıcı bağın kesilmesine ve penisin dışarı çekilmesine bağlı penis dibindeki çökmenin uzunluğu (kırmızı B ile gösterilen mesafe) hemen hemen aynıdır ve yaklaşık 2 santim kadardır. Bu mesafe, ameliyatla elde edilen uzamayı gösterir.

estetik cerrahi Asıcı bağın kesilmesi ile elde edilen uzama tam olarak penisin dibindeki Y şeklindeki dikişin sapı kadardır. Bu mesafe de, penisin dibindeki çökmenin (asıcı bağın kesilmesine bağlıdır) boyu kadardır..

estetik cerrahi Bu fotoğraf, asıcı bağın kesilmesi ile elde edilen penis uzamasının bir ilüzyon değil, gerçek anlamda bir uzama olduğunun kanıtıdır.

estetik cerrahi Neden tek başına uzatma yapılmıyor?


PENİS BÜYÜTME AMELİYATINDAN SONRA İDRAR KAÇIRMA OLABİLİYOR.. PEKİ NEDEN? İDRAR KAÇIRMA OLURSA NE YAPMALI, NASIL TEDAVİ EDİLMELİ?

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatından sonra bugüne kadar 8-10 hastada kısa süren idrar kaçırma sorunu yaşadık. Bu olay genellikle kısa sürüyor ve 1 hafta sonunda kendiliğinden düzeliyor.

estetik cerrahi Bugüne kadar sadece 1 hastamızda 2 aya yakın bu şikayet devam etti. Biz de hastaya gereken tüm konmsültasyonları isteyip, gereken tüm tetkikleri, filmleri yaptırdık. Sonunda idrar kaçırmanın sebebini öğrendik. Bu sorunun ameliyat tekniği ile hiç alakası yok. Tamamen stres ile ilgili bir durum. Aşağıdaki videoyu izleyiniz.

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatından sonra idrar kaçırma.. Can sıkıcı ama geçici bir sorun..

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatından sonra idrar kaçırma sorunu neden olur? Nasıl tedavi edilir?

PENİS BÜYÜTME AMELİYATI İÇİN EN UYGUN HASTALAR KİMLERDİR?

estetik cerrahi Hastanın bu ameliyatın sınırlarını anlaması, doktorun anlattıklarını anlayabilmesi gerekir. Psikiyatrik hastalığı olan (şizofreni gibi), anlatılanları anlamakta zorlanan, gerçek dışı beklentileri olan hastaların ameliyat edilmemesi gerekir..

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatı için mutlaka hastanın göbeğinde, belinde, kasıklarında, bir yerlerinde, büyütme işlemi için kullanmak için yağ olmalıdır. Aşırı zayıf hastalarda yada yağ yakıcı kullanan, vücut yağ oranı çok düşük kişilere bu ameliyatı tavsiye etmiyorum..

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatı için penis boyu mutlaka normal sınırlar içinde olmalıdır. Kural olarak penisin ereksiyonda en az 10 cm olmasını istiyoruz. Ereksiyonda 10 cm den kısa penislerde sonuç alınamaz..

estetik cerrahi Halk arasında "et penisi" denen tipte penise sahip hastalar. Yani, yumuşakken çok fazla retrakte olmayan, içeri çekilmeyen, dışarıda sarkık duran yapıda penise sahip hastalar bu ameliyat için uygundur..

estetik cerrahi Ameliyat sırasında göbekten alınan yağ dokusu "kaliteli" olan hastalar. "Kaliteli" derken yağın mümkün olduğu kadar kuru gelmesini kastediyorum. Bu yağ ne kadar ödemli, serum ile karışık gelirse o kadar fazla erime görüyoruz. Maalesef göbek yağının kaliteli mi, kalitesiz mi olduğunu önceden anlamanın yolu yok. Ancak, ameliyatta alırken görülebiliyor. Bu konudaki ayrıntılı açıklamalarım için "Penis kalınlaştırma, yağ enjeksiyonu" videolarını izleyiniz..

estetik cerrahi Çok partneri olup cinsel hayatı hareketli hastalar bazen ameliyattan sonra 3 hafta ilişkiye girmeden duramıyorlar. Bu durumda yağda erime ve kayıp fazla oluyor. Bu yüzden üç hafta ilişkiye girmeden duramayacak hastalar da çok uygun vakalar değildir...

estetik cerrahi Gömülü penis vakaları bir kere en baştan dezavantajlıdır. Gömülü penis çok belalı bir sorundur. Penisi dışarı almak için binbir cerrahi manevra yapmak gerekir ve yine de nüks ihtimali her zaman vardır. Hatta çok kötü bir kombinasyon olarak hastanın penisi hem gömülü hem de kısa olabilir (hatta en kötüsü hem gömülü, hem kısa, hem de retrakte penis yapısında olabilir!). Bence bu durumu önceden anlamak mümkün değil. Hastaya ameliyat yapıp, penisi dışarı almak için herşeyi yapmışsanız; hatta bir iki defa da revizyon ameliyatına alıp yine her şeyi denemiş ve penisi dışarı alamamışsanız bence artık o hastayı kısa penis vakası olarak kabul etmek lazım. Gömülü penisli vakalar penis uzatma için nüks ihtimali olan zor vakalardır.

estetik cerrahi Uzak doğulu hastalar iyi vakalar değildir (penis boyu ufak olduğundan çok iyi sonuç alınmaz).

estetik cerrahi Latin kökenli ve siyahi ırktan hastalar bu ameliyat için mükemmel vakalardır. Penis boyu büyük olduğundan ameliyatın sonucu da çok iyi olur.

estetik cerrahi Bazı hastaların penis cildi çok sıkı olur; hiç gevşek değildir. Cilt, sanki sosislerin üzerindeki kılıf gibi sıkıdır. Bu hastalarda sıkı penis cildi, fazla yağ enjeksiyonuna izin vermez. Kanülü çektiğimiz anda enjekte ettiğimiz yağı dışarı atma eğilimindedir. Bu yüzden penis cildi çok sıkı ise bu istemediğimiz bir şeydir; kalınlaştırmayı zorlaştırır. Penis cildi parşömen gibi gevşek ve buruşuk hastalar iyi vakalardır. Yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırmadan iyi sonuç alınır. Yalnız penis cildinin kalınlığı da önemlidir. Penis cildi kalın vakalarda daha düzgün sonuç alınıyor, çünkü kalın penis cildi, pürüzleri kapatıyor. Cilt, çok ince ise yağ enjeksiyonuna bağlı pürüzleri dışarıdan gösterir. Sonuçta şunu söylemek istiyorum: en iyi sonuç için penis cildi çekip iki parmağınız arasında tutacak kadar gevşek olmalı ama cildi de çok ince olmamalıdır.

estetik cerrahi Böbrek nakli olmuş, yaşı ileri (70-80 yaş civarı), uzun zamandır şeker hastalığı olan, ereksiyon zorluğu yaşayan hastalar bu ameliyat için iyi vakalar değillerdir. Penis büyütme ameliyatında kalınlaştırma için penis çevresine enjekte edilen yağ dokusu bu hastalarda ereksiyonu daha da zorlaştırabilir.

estetik cerrahi HIV + hastaları ameliyat için kabul etmediğimizi de hatırlatayım. Ameliyatları yaptığımız hastanedeki teknik yetersizlikler sebebi ile HIV + hastaları kabul edemiyoruz.estetik cerrahi Penis büyütme için en uygun vakalar kimlerdir?

"DİMYATA PİRİNCE GİDERKEN EVDEKİ BULGURDAN OLMAYALIM"

estetik cerrahi Hastalarımızın en sık sordukları sorudur bu.. Penisi büyütmeye çalışırken hepten erkekliğimizden olmayalım derler. Böyle bir endişeniz olmasın..

estetik cerrahi Bu ameliyat, belki de plastik cerrahideki en güvenli ve en enteresan ameliyattır; çünkü yapılan işlem penis büyütmedir ama bunu penise dokunmadan yaparız. Uzatma yapılırken penisin arkasında bulunan asıcı bağı kesiyoruz; penisin kendi dokusuna dokunmuyoruz. Kalınlaştırma yapılırken de penisin ciltaltına yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Yani tüm ameliyat, tamamen penisin çevresine yapılıyor, penis dokusuna dokunulmuyor.

estetik cerrahi Şunu unutmayınız, penis büyütme ameliyatında penis dokusu bir bütün olarak, bütünlüğü bozulmadan, dışarı doğru kaydırılır. Penisin hiç bir damarı, siniri ameliyat sırasında zarar görmez. Bu yüzden ameliyat sırasında penisin bir zarar görmesi mümkün değildir.

estetik cerrahi Diğer yandan biz klinik olarak tüm ameliyatlarımızı video kayda alıyoruz. Dilerseniz daha sonra ameliyatınızı izleyebilirsiniz. Tüm yapılanlar dökümante edilmektedir.AMELİYATTAN SONRA YAPILMASI GEREKENLER...

estetik cerrahi Ameliyattan sonra..

estetik cerrahi Hastalarımızı genellikle ameliyattan en az 1 gün önce kliniğimizde görüyoruz.

estetik cerrahi Ertesi sabah genellikle saat 09:00 da ameliyata alıyoruz.

estetik cerrahi Ameliyat 45 dakika ile 1 saat içinde biter.

estetik cerrahi Hastamızı saat 15:00 e kadar hastanede tutuyoruz. Gece kalmasına gerek yoktur. Genellikle saat 15:00 de taburcu ederiz.

estetik cerrahi Hastalarımıza biri ağrı kesici, biri antibiyotik, biri de ereksiyonu engelleyen bir ilaç olmak üzere 3 ilaç reçete ediyoruz. Taburcu olurken mutlaka reçetelerini almaları gerekir. Reçete olmadan eczaneden antibiyotiği alamazlar. Yurtdışına dönen hastalar da aynı şekilde reçetelerini unuturlarsa ilaç almakta çok zorlanıyorlar. Reçete konusunda hem hastalarımızı hem de servis hemşirelerimizi bilgilendiriyoruz.

estetik cerrahi Ağrı kesiciyi, ağrınız oldukça günde 3 tablete kadar alabilirsiniz, fakat genelde hastalar almaz. Bu ameliyat çok ağrılı bir ameliyat değildir. Antibiyotiği ise, yazılan antibiyotiğe göre günde 1 yada 2 tablet alarak kutu bitene kadar kullanınız. Diğer ilaç ise ereksiyonu önleyen bir ilaçtır. Günde 1 tablet almanız gerekir. Ameliyattan sonraki dönemde özellikle geceleri, uykuda iken, ereksiyon olursa ağrı duyarsınız. Bu ağrının sebebi, penisin dibine atılan dikişlerdir. Penisin uzamasını sağlayan dikişler bunlardır. Penis erekte olduğunda bu dikişler gerilir ve ağrı duyarsınız. Bu yüzden iyileşme döneminde ereksiyon olmasa iyi olur. Böylece geceleri rahat uyursunuz. Bu ilaç maalesef ancak 4-5 günde etkisini gösterir. Bu yüzden ameliyattan hemen sonra ilk günlerde geceleri ağrı duyarak uyanabilirsiniz. İlacı almaktan vazgeçmeyin. Mutlaka günde 1 tablet almaya devam edin ve kutu bitene kadar kullanın. Ameliyatından 4-5 gün önce gördüğümüz hastalara bu ilacı hemen başlıyoruz. Böylece ameliyat gününe kadar etkisini göstermiş oluyor.

estetik cerrahi Hastamız yurtdışından yada şehirdışından gelmişse gece saat 20:00-21:00 uçağı ile memleketine gidebilir. Yaklaşık 10-12 senedir bu rutinle çalışıyoruz ve bugüne kadar sorun yaşayan tek bir vakamız olmadı. ABD ve Japonya gibi çok uzak mesafeden gelen hastalarımızı da ameliyat gecesi gönderdik (12-13 saat, aktarmasız direkt uçuş). Bu hastalara 2 gün sonra Skype den ulaşıp görüntülü görüşme yaptık ve çok rahat döndüklerini gördük. Ameliyatta tüm kanamaları durdurup, dikişleri kat kat attığımız için ameliyat bölgesinde bir sorun yaşamazlar. Aslında hastaların en büyük sıkıntısı göbeklerinde yağ alınan bölgedeki künt ağrı oluyor. Burası, penis dibinde asıcı bağın kesildiği yerden daha fazla rahatsızlık veriyor. O da künt bir ağrı yapıyor.

estetik cerrahi Hastalar pansumanlı şekilde taburcu ediliyor. Pansumanın ucu açık ve penis başı dışarıda olduğundan rahatlıkla tuvalate çıkabiliyorlar..

estetik cerrahi Hastaların pansumanlarını 3 gün açmamalarını ve duş almamalarını rica ediyoruz. Bunun sebebi penis dibindeki dikişlerin en azından duş sırasında su geçirmeyecek kadar kaynamasıdır. Ameliyattan sonra 3. gün hasta duş altında pansumanlarını çıkarır, duşunu alır. Sabunlu suyun 3 günlük dikişli yaraya bir zararı olmaz. Sabunlu su, zaten dezenfektandır. Ameliyathanelerde de batikona allerjisi olan cerrahlar ameliyata girmeden ellerini sabunlu su ile yıkarlar. Yani 3. gün sabunlu sudan korkmayınız. Duşun sonunda duru su ile durulanınız. Duştan çıkınca ameliyat sahasını iyice kurulayınız (kağıt havlu ile de nemini iyice alınız).

estetik cerrahi Bundan sonra tekrar pansuman yapılmasına gerek yoktur. Ameliyat yeri açık kalabilir, hasta çamaşırını pansuman olmadan giyebilir.

Hocam, bu ne! Dikişi yorgan gibi dikmişsiniz!!!

estetik cerrahi Hastalarım 3. gün pansumanı açınca bazen bana mesaj atıyor.. "Hocam iyi iş çıkarmışsınız, elinize sağlık..", "Hocam yerel ligden süper lige terfi etmişim sayenizde.." gibi.. Bir gün bir hastam şöyle bir mesaj attı: "Hocam dikişi nasıl atmışsın! Yorgan dikişi gibi dikmişsin, çok kötü..." Evet, yorgan dikişi gibi dikiyorum ama sor bakalım neden böyle dikiyorum?

estetik cerrahi Hastamın dikişe "yorgan dikişi" demesinin sebebi yara dudaklarını kabartarak dikmem yüzünden. Bu bir dikiş tekniğidir ve tıpda "everte dikiş" yada tam adıyla "continious horizontal matress" olarak bilinir. Bazı bölgelerde özellikle yara dudaklarını dışarı doğru kabartarak dikeriz, çünkü yara o bölgede iyileşirken çökecektir. Dikişi kabartarak dikerseniz yara iyileştikten sonra o kabarıklık azalır ve dikiş izi, çevresi ile hemzemin olur. Böylece olabildiğince belirsizleşir. Eğer başta dikişi kabartmadan (çevresi ile aynı seviyede) dikseydik, yara iyileşirken çöker ve çukur bir iz kalırdı. Bu yüzden bu ameliyatta ameliyat yerini dikerken özellikle "yorgan gibi" dikiyoruz. Bu dikiş tekniğini aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Video öğretme amaçlı olduğundan dikiş biraz kaba atılmış.

estetik cerrahi Continious horizontal matress dikiş...


estetik cerrahi Ameliyattan sonraki ilk hafta içinde ameliyata bağlı olabilecek şişlik ve morlukları hastalarımıza önceden anlatıyoruz ki şaşırmasınlar. Örneğin göbekte yada bel yanlarında yağ alınan yerlerde morluk olabiliyor. Bu morluklar kişiden kişiye çok değişir. Bazen hiç morarma olmaz, bazen de koyu mor çizgilenmeler şeklinde görülür. Özellikle kan sulandırıcı kullanan hastalarda morluklar çok fazla olabilir. Tamamen normal ve geçicidir. Ayrıca ameliyat yerindeki şişlik ve ödem, aşağı doğru süzülüp ilk hafta içinde penis başına yakın, sünnet dikiş hattında şişlik yapabilir. Penis aşağı sarkık bir organ olduğu için ödem buraya doğru süzülür. Bu şişlik de geçicidir; 2-3 hafta içinde kaybolur.

estetik cerrahi Tüm dikişler kendiliğinden eriyen ipliklerle atıldığından hastanın dikişlerini aldırmasına gerek kalmaz. Dikişler 3 hafta içinde yavaş yavaş eriyerek dökülecektir. Bu süre içinde hasta her gün duş alabilir, bir sakıncası yoktur.

estetik cerrahi Ameliyattan sonra 3 hafta ilişki yasaktır. Erken dönemde penis üzerinde hareket (masaj, cinsel ilişki, mastürbasyon) kalınlaştırma için enjekte edilen yağda fazla kayba yolaçar. Sabah ereksiyonunun olmasının önemi yoktur. Ereksiyon tek başına yağa zarar vermez. Hatta, ben, arada bir oluşan ereksiyonun, yağın daha doğal dağılmasını sağladığını düşünüyorum. Ereksiyonun bir zararı olmaz yani. Önemli olan, penis üzerinde masaj gibi hareket olmamasıdır.

estetik cerrahi Bazı hastalar "faydası olacaksa 2 ay da ilişkiden uzak dururum" diyor. Bu doğru olmaz, çünkü uzun süre kullanılmayan, ereksiyona gelmeyen penis küçülür. İlişkiye girmeme süresini daha uzatmamak gerekir; 3 hafta yeterlidir. Herhangi bir sebeple yoğun bakımda yatan hastalarda genelde penisde küçülme görülür. Sebebi uzun süre penisin ereksiyona gelmemesidir.

estetik cerrahi Ameliyattan sonra Andropenis, Penimaster gibi penisi dışarı çeken traksiyon aletlerini kullanmak isteyenler, ameliyattan 7-10 gün sonra bu aletleri kullanmaya başlayabilir. Bu aletlerin bir zararı yoktur ama ben bir faydası olduğunu da düşünmüyorum. Biz ameliyatta kendi tasarımım olan "idil penis ekartörü" denen bir alet kullanıyorum. Bu alet, tamamen penisi dışarı ilerletmek için tasarlanmış bir alettir. Bu cerrahi alet sayesinde penisi ameliyat sırasında olabildiğince dışarı ilerletebiliyoruz. Penisi daha fazla dışarı çekmek mümkün değildir. Bu yüzden ameliyattan sonra hastalarımıza penisi dışarı çekme egzersizleri yada penisi dışarı çeken traksiyon aletlerini önermiyoruz. Bu aletler ve penisi dışarı çekme egzersizleri bizim hastalarımızda ek bir fayda sağlamaz, çünkü zaten ameliyatta penisi maksimum derecede dışarı ilerletiyoruz.

estetik cerrahi Üç haftanın sonunda cinsel ilişki de serbesttir. İlk ilişkilerde penis dibinde asıcı bağın kesildiği yerde biraz ağrı duyulabilir. Bu ağrının sebebi asıcı bağın kesilmesi değil, penisin arkasına konan itici dikişlerdir. Uzatma işleminde asıcı bağın kesilmesi tek başına işe yaramaz; mutlaka kemikten kurtulan penis dokusunu dışarı doğru itmek gerekir. Aslında penis uzatma ameliyatının en önemli aşaması budur. Bu yüzden penis dokusu arkasına çok usturuplu bir şekilde 4-6 dikiş atıyoruz. Bu dikişler, penis dokusunu dışarı doğru iter. Uzamayı sağlayan dikişler bunlardır. Ereksiyonda ağrıya yolaçan işte bu dikişlerdir. Genellikle 2-3 ilişkiden sonra hastalar ağrının geçtiğini söylüyor.İki penis büyütme ameliyatı var: 1) Klasik asıcı bağın kesilmesi tekniği ve 2) Perovic tekniği. Bu iki tekniğin arasındaki farklar nedir?

1) Klasik asıcı bağın kesilmesi tekniği (uyguladığımız teknik budur):

estetik cerrahi 1) Klasik asıcı bağın kesilmesi tekniği: Bu tekniğin özü penisin içeride kalan kısmını dışarı kaydırmaktır. Bunun için penisi leğen kemiğinin önünde tutan asıcı bağ kesilir. Kesilen asıcı bağ, aşağıdaki çizimde yeşil X işareti ile gösterilmiştir. Penis dokusu blok olarak, olduğu gibi dışarı kaydırılır. Anlaşılacağı gibi araya bir parça eklenmediği için bu ameliyatın başarısı tamamen penisin boyu ile orantılıdır. Penis ne kadar iri ise uzama da o kadar iyi olur. Diğer yandan araya bir parça eklenmediği ve ameliyatın başarısı penisin boyu ile orantılı olduğundan bu teknik mikropenis vakalarında işe yaramaz. Tecrübeme göre ereksiyonda penis boyu 10 cm den kısa ise bu ameliyat pek işe yaramamaktadır. Klasik tekniğin bir iyi yanı ise son derece güvenli olmasıdır. Penis dokusunun bütünlüğü bozulmaz ve penis dokusu blok olarak tek parça, dışarı kaydırılır. Bu yüzden son derece güvenli bir yöntemdir.

estetik cerrahi Özetlersek klasik teknik, son derece güvenlidir, penis dokusunun bütünlüğünü bozmadan tek parça dışarı kaydırarak uzama sağlar, ama penis ne kadar iri ise o kadar iyi sonuç alınır, küçük penis vakalarında, mikropenisde işe yaramaz..

2) Perovic tekniği (bu ameliyatı çok riskli olduğundan yapmıyoruz):

estetik cerrahi 2) Perovic tekniği: Perovic yönteminde ise penis dokusu ikiye ayrılır (bu sırada sırt tarafında damarlar ve sinirler, alt tarafta da idrar yolu korunur) ve araya kaburgalardan alınan kıkırdak parça konur. Bu kıkırdak parça genellikle penis başı ile penis gövdesi arasına konur. Uzamayı sağlayan şey, bu araya konan kıkırdak parçadır. Araya parça konduğundan, bu teknik mikropenis vakalarında bile işe yarar. Ereksiyonda penis boyu isterse 5 santim olsun, 2-3 santim uzama sağlanabilir. Bu ameliyatın bir çok modifikasyonu vardır. Penisin düz değil de, basamaklı kesildiği değişik varyasyonları denenmiştir. Şu bir gerçek ki, penis dokusu ikiye kesildiğinden bu teknik çok tehlikeli bir ameliyattır. Penis başının kan dolaşımı bozulabilir ve penis başı kaybedilebilir. Yöntemi tarif eden cerrahın (Dr. Perovic) makalelerinde bile penis başı kaybedilmiş vakalardan bahsedilmektedir. Dr. Provic in makalelerinde böyle vakaların fotoğraflarını görebilirsiniz. Mikropenis vakalarında bile işe yaramasına rağmen o kadar riskli bir ameliyattır ki, dünyada pek yaygınlaşmamıştır. Bu yüksek riski sebebi ile biz de bu ameliyatı uygulamamaktayız.

estetik cerrahi Özetlersek, Perovic tekniği, penisin dokusu ikiye kesilip araya kıkırdak parça konan, bu yüzden çok riskli bir tekniktir. Penisi uzatayım derken penis başının (hatta penisin yarısının) kaybına yolaçılabilir. Diğer yandan araya parça konarak uzatma sağladığından ameliyatın başarısı penisin kendi boyunun büyüklüğüne bağlı değildir, mikropenisli vakalarda bile uzatma sağlanabilir..

estetik cerrahi Bir cerrah, eğer asıcı bağı kesmiyorsa (klasik yöntem) yada penisi bir bölgede kesip araya kıkırdak parça eklemiyorsa (perovic tekniği) uzatma yapmıyor demektir. Bu yüzden asıcı bağı kesmiyoruz, penisi alt taraftan uzatıyoruz diyenlere inanmayınız. Yok öyle bir teknik..OLASI KOMPLİKASYONLAR NELERDİR?

estetik cerrahi Muhtemel komplikasyonlar

estetik cerrahi Bu ameliyattan sonra en sık olabilecek problem, enjekte edilen yağda fazlaca erime olabilir. Aslında bunu bir komplikasyon olarak da görmemek lazım. Enjekte edilen yağda bir miktar erime bu ameliyatın doğasında vardır. Bu yüzden genellikle 1 yıl sonra ek bir yağ enjeksiyonu yapıyoruz.

estetik cerrahi Enfeksiyon.. Ameliyat yapılan bölge genital bölge olduğundan cerrahi açıdan kirli kabul edilir. Ameliyattan sonra mutlaka antibiyotik kullanmak gerekir. Buna rağmen ameliyattan sonra enfeksiyon görmüyoruz.

estetik cerrahi Dikişlerde açılma.. Eskiden dikişler çabuk düşsün diye daha erken eriyen dikişlerle dikiyorduk ama bir iki hastada ufak tefek açılmalar olduğundan kullandığımız ameliyat ipliklerini değiştirdik ve daha geç eriyen iplikler kullanmaya başladık. Bu yüzden artık dikiş yerlerinde açılma görmüyoruz. Dikişler yaklaşık 3 haftada kendiliğinden düşüyor. Herşeye rağmen bu bölgede (Y dikişin orta kısmında) açılma ancak sigara tiryakilerinde görülebiliyor. Sigara, yara iyileşmesini bozar. Özellikle ameliyattan sonraki 2 hafta sigarayı azaltmanızı öneririm.

estetik cerrahi Bazı deformiteler ameliyat sonucunu kötü etkileyebilir. Mesela "görünmez yüzük deformitesi" dediğimiz bir cilt problemi sonucu kötü etkileyebiliyor. Bu sorunda penis gövdesinin cildinde bir alanda sanki görünmeyen bir yüzük varmış gibi bir darlık oluyor. Bu, genelde ameliyattan önce anlaşılmıyor. Ameliyatta kalınlaştırma için yağ enjekte ettiğimizde bu bölgede sanki görünmeyen bir yüzük varmış gibi bir yer, dar kalıyor, genişlemiyor.. Bunun çözümü en az 6 ay sonra bir kez daha yağ enjeksiyonu yapmaktır. Bugüne kadar 10-12 kez rastladığım bir sorun bu. Şimdiye kadar biri hariç tüm hastalarda 2. yağ enjeksiyonu ile sorun çözüldü; o dar alan sonunda esnedi ve darlık düzeldi. Bir hastamızda 2 kez yağ enjeksiyonu yapmamıza rağmen bu durum düzelmedi (mayıs 2023 itibarı ile). O hastada da radikal bir işlem yapmayı planlıyorum. Görünmeyen yüzük gibi görünen dar alanı halka şeklinde cerrahi olarak çıkartmayı planlıyorum.. Bu sorun tamamen, penis cildinde bir bölgenin esnek olmaması yüzünden kaynaklanıyor.

estetik cerrahi Sorun yaratan bir diğer deformite de, halk arasında "kan penisi" olarak bilinen "retrakte penis" sorunudur. Retrakte penis demek, penisin yumuşakken aşırı derecede küçülmesi demektir. Bu sorun tamamen penisin erektil dokusunun yapısından kaynaklanıyor. Kimi hastanın penisi yumuşakken çok küçülür ve hatta 1 santime kadar düşebilir. Buna tıpda retrakte penis diyoruz (halk arasında kan penisi diyorlar). Kimi hastanın ise penisi yumşakken bile dışarıda ve sarkık durur. Halk arasında buna "et penisi" diyorlar. Tıpta özel bir adı yok, çünkü zaten bu durum tamamen normal bir durum. Retrakte penisin (kan penisinin) kötü yanı şu: ameliyatta dokunduğumuz için penis zaten hafifçe ereksiyona geliyor. Bu halde kalınlaştırma için yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Ameliyattan sonra penis yumuşakken yine aşırı küçülmeye meyilli oluyor, çünkü erektil dokunun yapısı böyle. Penis küçülürken, çevresine enjekte ettiğimiz yağ doku da, cildi ile birlikte kat kat, kendi üzerine toplanıyor. Bu yüzden retrakte penisli vakalarda ilk ameliyattan sonra yağ enjeksiyonu yapılan alanda (gövde üzerinde) şekil bozukluğu olabilir. En az 6 ay sonra bir yağ enjeksiyonu daha yapılırsa bu durum düzelir. Retrakte penis sorunu yukarıda bahsettiğim "görünmez yüzük deformitesi" gibi nadir bir durum değildir. Daha sık gördüğümüz bir sorundur. Penis dokusundaki çökme çok fazla ise bu hastalara ameliyat olmalarını önermiyorum. Bu hastalara uzamayı anlatmak çok zordur. Penisi uzatsanız bile kendi dokusu çöküp küçüldüğü için ameliyattan sonra yine ufak görünebilir. Ereksiyonda uzama bellidir ama hastalar genelde penisi yumuşakken de dışarıda görmek ister. Retrakte penisli vakalarda bu mümkün olmaz genelde.

estetik cerrahi Kısa penisli vakalara penis uzatma ameliyatı yapılmaz, çünkü ereksiyon boyu 10 cm den kısa penislerde ameliyatla uzama sağlayamazsınız. Bazen hasta bize gömülü penis vakası olarak gelir. Bu vakalar sadece gömülü penis olarak ele alınırsa çok büyük hata yapılmış olur. Penis gömülü gibi görünüyor olabilir ama diğer yandan kısadır da. Bu çok kötü bir kombinasyondur. Sonuç alınamaz. Daha da kötü bir kombinasyon, penisin hem gömülü, hem kısa hem de retrakte olmasıdır. Hastanın penisi bu yapıdaysa kesinlikle ameliyatla sonuç alınamaz. Bu hastaları ameliyat etmemek gerekir.

estetik cerrahi Enjekte edilen yağda kısmen erime olabileceğini söylemiştik. Bu erime dengesiz olabilir, yani penisin bir tarafında yağ kalırken, diğer tarafında erime olabilir. Bu dengesiz dağılım genellikle ikinci yağ enjeksiyonunda düzeltilir.estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatlarında revizyon ameliyatları neden pahalıdır?

Topaklanma meselesi...

estetik cerrahi Hastaların (eskiden) sıkça şikayet ettikleri bir konu, ameliyattan sonra yağ enjekte edilen yerlerde, yağda topaklanma olmasıydı. Ameliyattan bir kaç ay sonra bu topaklanmalar oluşursa, nohut tanesi gibi ele geliyordu. Bu sorunu önlemek için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

estetik cerrahi Öncelikle aşağıdaki fotoğrafa bakınız. Burada yağın enjeksiyon için hazırlanışını görüyorsunuz. İki enjektörün arasına takılan bir ara parça sayesinde bu iki enjektör birbirlerine bağlanır. Yağ dokusu bir enjektörden diğerine geçirilerek inceltilir; yani yağ dokusu ezilir.

estetik cerrahi Yıllar içinde edindiğimiz tecrübeye göre bu inceltme işlemi ne kadar iyi yapılırsa topaklanma o kadar az görülüyor. Yani yağın iyice ezilmesi önemli. Bu noktada iki enjektör arasına konan ara parçanın ortasındaki deliğin ince olması çok önemlidir. Eğer deliği ince bir ara parça ile yağ doku inceltilirse topaklanma görülmüyor.

estetik cerrahi Aşağıdaki fotoğrafa bakınız. Soldaki, ortasındaki deliği geniş ara parça, eskiden kullandığımız ara parçadır. O dönemde hastalarımızda topaklanma oluyordu. Artık sağdaki, deliği çok ince ara parçayı kullanıyoruz. Vakalarımızda uzun zamandır topaklanma görmüyoruz.

estetik cerrahi Enjekte edilen yağ, iyi inceltilirse ve enjekte edilirken ciltaltı dokuya güzelce dağıtılırsa topaklanma olmuyor.

estetik cerrahi Son zamanlarda enjekte edilen yağın tutma oranını artıracak ve aynı zamanda topaklanmayı tamamen önleyecek bir yağ enjeksiyonu tekniği üzerinde çalışıyoruz (2023). Sonuçları başarılı olursa bu sitede duyuracağım..OLASI KOMPLİKASYONLARA DEVAM...

estetik cerrahi Ameliyattan önce hastada ereksiyon sıkıntısı varsa ve ameliyatta 60 cc. den fazla yağ enjekte edilirse, ereksiyon daha da zorlaşabilir. Eğer bu durum gerçekleşirse hiç bir şey yapmaya gerek yoktur. Bir süre sonra yağın bir kısmı eriyeceğinden hasta rahatlar ve ereksiyon durumu ameliyat öncesi duruma döner..

estetik cerrahi Bu ameliyatta penisde kısalma olmaz ama bazen hasta şişlikler yüzünden penisinde kısalma olduğunu sanabiliyor. Lütfen şişlikler inmeden uzama-kısalma konusunda yorum yapmayınız. Ameliyatın son halini görebilmek için şişliklerin inmesi ve dokuların yumuşaması (eski esnekliğine kavuşması) gerekir..

estetik cerrahi Penis dokusu, bütünlüğü bozulmadan dışarı kaydırıldığından komplikasyon son derece nadirdir. Bence bu plastik cerrahinin en enteresan ameliyatlarından biridir; çünkü penis büyütmeyi, penise dokunmadan yapıyoruz. Yapılan tüm işlemler (asıcı bağın kesilmesi ile uzatma ve yağ enjeksiyonu ile uzatma) tamamen penisin çevresine yapılan işlemlerdir ve penise hiç bir zarar vermez.


Penisde "görünmeyen yüzük" deformitesi..

estetik cerrahi Bu nadir rastladığımız, ilginç bir deformite..

estetik cerrahi Hemen sorunun ne olduğunu anlatayım: penis büyütme ameliyatında bazen kalınlaştırma için yağ enjeksiyonu yaparken penisin bir bölgesinde cilt esnemez ve sanki görünmeyen bir yüzük varmış gibi bir bölge, halka şeklinde dar kalır. Penisin gövdesinde diğer alanlar kalınlaşırken, o halka şeklindeki bölge dar kalır; sanki görünmeyen bir yüzük, kalınlaştırma sırasında oranın kalınlaşmasını engellemektedir. Bu çok nadir rastladığımız bir sorun. 2004 den 2023 e kadar sadece 10-12 hastada bu soruna denk geldik. Bir hasta hariç, diğerlerinde ameliyat öncesinde yaptığımız muayenede bu sorunun hiç bir ipucu yoktu. Yani bu sorunun olacağını ameliyattan önce yapılan muayenede anlamak pek mümkün değil. Sadece bir hastada yaptığım muayenede penis gövdesinde bir bölgede hafif bir incelik farkettim ve hastaya ameliyatta böyle bir sorunla karşılaşabileceğimizi söyledim. Ameliyatta da tahmin ettiğim gibi penis gövdesinde bir alan, görünmez bir yüzük varmış gibi, çepeçevre dar kaldı.

estetik cerrahi Bu sorunun tamamen penis cildinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ciltte o bölgede bir gelişim sorunu oluyor ve halka şeklinde bir alanda cilt esnemiyor. Bu durum, penisde doğuştan olan hafif formda bir amniyotik band bile olabilir. Amniyotik band, genellikle doğuştan olan, parmaklarda, kol ve bacaklarda olan bir boğumdur. Hastanın parmaklarını, kollarını yada bacaklarını sanki görünmeyen bir ip sıkıyormuş gibi bölge bölge darlıklar olur. Hatta, anne karnında bebek gelişirken bu amniyotik bandlar çok sıkı olursa, parmaklarda, kol yada bacaklarda kopmalar bile olabilir. Penisde karşılaştığımız bu ciltteki dar (esnemeyen) alanların, hafif formda amniyotik band olma olasılığı bile var. Aşağıdaki resimde amniotic band örneklerini görebilirsiniz..

estetik cerrahi Eğer penis büyütme ameliyatında bu soruna rastlamışsak ve görünmeyen bir yüzük varmış gibi bir bölgede çepeçevre darlık oluşmuşsa bunun çaresi, aradan en az 6 ay geçtikten sonra ikinci bir yağ enjeksiyonu yapıp o bölgedeki cildi esnemeye zorlamaktır. Genellikle görünüm düzelir...KESİN VE NET! İnternette o kadar çok yalan yanlış bilgi dolaşıyor ki, doğrusunu anlata anlata dilimde tüy bitti.. Buraya tekrar, madde madde yazıyorum...

estetik cerrahi Asıcı bağın kesilmesinden korkmayınız! Asıcı bağın kesilmesi, penisde düşüklüğe, küskünlüğe, eğriliğe, hissizliğe, kısırlığa veya döviz kurlarının yükselmesine yol açmazzzz!!!...

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatı usulüne uygun yapılırsa komplikasyon ihtimali olmayan bir cerrahidir. Penis büyütme ameliyatında penis dokusuna dokunmuyoruz ki! Uzatmak için arkasındaki asıcı bağ kesiliyor, kalınlaştırmak için de ciltaltına yağ enjeksiyonu yapılıyor. Penisin erektil dokusuna, damarına, sinirine, saçına, başına dokunmuyoruz. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmazsınız..

estetik cerrahi Penisin altından yapılan, asıcı bağın kesilmediği bir penis büyütme ameliyatı yoktur. Büyütme derken cetvelle ölçebileceğiniz fiziki büyümeden bahsediyorum. Penisin altından yapılan penoscrotal web düzeltmesi bir uzatma yöntemi değildir, penis dokusunda dışarıdan ölçülebilir bir milim bile uzama sağlamaz, sadece penis uzamış gibi görünür. Asıcı bağın kesildiği uzatma ameliyatı ile penis dokusu dışarı kaydırıldığından gerçek anlamda uzama sağlanır. Gerçek penis uzatma ameliyatı bir ilüzyon (göz aldanması) ameliyatı değildir. Yani, adam gibi uzama istiyorsanız penisin dibindeki, sırt kısmındaki o asıcı bağ kesilecek kardeşim!.. Biz klasik teknikteki gibi 100% kesmiyoruz gerçi, 80% kadar kesiyoruz asıcı bağı. Asıcı bağın en alt kısmını kesmenin uzamaya katkısı olmaz. Bu yüzden uzatma işlemi için asıcı bağın 80% kesilmesi yeterlidir.

estetik cerrahi Ameliyatta yapılan uzatma ve kalınlaştırmaya bağlı olabilecek en can sıkıcı komplikasyon, yağın fazla verilmesine bağlı olarak ereksiyonun zorlaşması olabilir. Hastada ameliyattan önce de ereksiyon çok iyi olmuyorsa; hastada bir ereksiyon sorunu varsa, penis çevresine aşırı yağ verildiğinde penise dolarak ereksiyon olmasını sağlayan kan, penisdeki damarlara dolamamaktadır. Hastada ameliyattan önce varolan ereksiyon zorluğu bariz hale gelmektedir. Bu, tamamen penise dolan kanın basıncının, penis çevresine enjekte edilen yağın direncini kıramamasından kaynaklanıyor. Bu sebeple, penis çevresine aşırı yağ enjekte edilmesini tavsiye etmiyorum. Biz genellikle bir seansda 60-70 cc. yi geçmiyoruz. Bu miktar son derece güvenli bir miktardır. Ayrıca hastada ereksiyon zorluğu varsa, penis büyütmeden önce bu ereksiyon zorluğunun tedavi edilmesini tavsiye ediyorum.

estetik cerrahi Bu ameliyatla ilgili olarak son 1 yıl içinde 2 ölüm haberi basına yansımıştır. İlk olayda hastada kalınlaştırma amacıyla enjekte edilen yağ, iğne ile enjekte edilmiş ve damar içine verilmiştir. Gerçekten çok cahilce bir hareket olmuş. Biz bu enjeksiyonu ucu yuvarlak ve kapalı (mermi ucu gibi), deliği ise uca yakın, yan tarafında olan kanüllerle yapıyoruz. Bu kanüllerin damara girip yağın damar içine verilmesi imkansızdır. Bu açıdan doğru teknikle yapıldığında bu ameliyatlar son derece güvenlidir. İkinci vakada ise daha ameliyata başlanmadan, narkoz sırasında şiddetli bir ilaç allerjisi sonucu hasta hayatını kaybetmiş (anaflaktik şok). Hastanın zengin birisi olması ve yapılacak ameliyatın penis büyütme ameliyatı olması sebebiyle olay basına bu şekilde yansımıştır; yoksa ki hasta daha ameliyata başlanmadan kaybedilmiş. Bu ikinci vakada ölümün penis büyütme ameliyatı ile hiç ilgisi yok aslında. Tamamen bir anestezi ve allerji komplikasyonu... Bu iki haberin linklerini hemen aşağıda paylaşıyorum:

1) İlk ölüm vakası Hastanın ölüm sebebi, yağın yanlış teknik ile damar içine verilmesi

2) İkinci ölüm vakası Hastanın ölüm sebebi, anestezi ilacına aşırı allerjik reaksiyon. Penis büyütme ameliyatı ile alakasız. Hasta, henüz ameliyata başlanmadan, anestezi ilacı enjekte edilirken kaybedilmiş.

estetik cerrahi "Kalınlaştırmada enjekte edilen yağın 40% ı eriyormuş... Öyle diyorlar hocam..." Yahu kim diyor bunu! Hastaların hepsi ikiz mi? İnsanlar tek tip değildir. Bünye diye bir şey var. Evet, enjekte edilen yağda bir miktar erime olacaktır ama bu 0% ile 100% arasında değişir. Kişiden kişiye o kadar çok değişir ki, böyle 40% gibi bir oran veremezsiniz. Bu konuyu uzun uzun "Penis kalınlaştırma videosunda" anlattım. Kabaca yağın tutmasını-erimesini 2 faktörün belirlediğini söyleyebilirim: Göbekten, bel yanlarından alınan yağın kalitesi ve ameliyattan sonra ilk 3 hafta içinde ilişkiye girilip girilmemesi (ilk 3 hafta içinde penis üzerinde hareket olmaması gerekiyor, bu yüzden 3 haftalık bir cinsel perhiz öneriyoruz hastalara).. Bahsettiğim videoyu izleyiniz..

estetik cerrahi Bazı hastalar da ameliyattan sonra 3 hafta ilişkiye girmemelisiniz deyince "Hocam, daha iyi olacaksa 6 hafta da girmem" diyor.. Böyle yapmayın! Çok yanlış!. Penis uzun süre ereksiyona gelmezse ufalır. Penisde küçülme olur. Örneğin ciddi şekilde yaralanmış, yada beyin kanaması geçirmiş hastalar bazen yoğun bakımdan aylarca çıkamaz. Bazen bu hastaların uzun süre uyutulması gerekir. Bu hastalarda penis uzun süre ereksiyona gelmediğinden küçülür. Bu yüzden cinsel perhizi daha iyi olur diye 3 haftadan fazla uzatmayın. Üç haftalık süre, enjekte edilen yağın tutması için yeterlidir, o süreyi uzatmayın. Unutmayın işleyen demir (penis) ışıldar!..

estetik cerrahi Bana hala asıcı bağ kesilirken şu sinir yaralanmaz mı, şu sinirin yaralanma ihtimali yok mu diye soran doktor arkadaşlar var.. Artık bu bir daha sorulursa çığlığı basıcam ha! Arkadaşlar, asıcı bağ, penisin tam dibinde ve ORTA HATTA!.. Asıcı bağı keserken sağ ile, sol ile işimiz yok.. Sağdaki soldaki damar, sinir, sperm kanalı, bizi ilgilendirmiyor. PENİSİN SIRT, DİP KISMINDA, TAM ORTA HATTA ÇALIŞIYORUZ, ORADA DA NE DAMAR, NE SİNİR VAR.. Lütfen hala sorunuz varsa bir anatomi kitabına bakın ya!.. Bana soruyorlar "abi pudental siniri nasıl koruyorsun?" diye.. Pudental sinir teee nerede ya! O sinirin uzantısı olan dorsal penis siniri de penisin kendisini kesmediğiniz sürece sorun yaratmaz. Unutmayın, bu ameliyatta penisin kendisine aslında bıçak vurulmuyor. Penis, erektil dokusu, damarları, sinirleri ile tümden blok olarak (bütünlüğü bozulmadan) dışarı kaydırılıyor. Bu yüzden herhangi bir dokunun yaralanma riski yoktur.. Naapmalıyız? Anatomi kitaplarına bir göz gezdirip anatomi bilgilerimizi tazelemeliyiz.. ;-)estetik cerrahi Çükünüze iyi bakın..Penis büyütmede 3 noktada kontrolümüz yoktur..

estetik cerrahi Birincisi, hastanın göbek yağının yapısıdır. Yukarıda da bahsettiğim gibi hayvansal kaynaklı beslenen kişilerde göbek yağı daha kaliteli gelmektedir. Bu yağ uzun yıllar hacim kaybetmeden penisde kalınlık sağlayacaktır. Bitkisel kaynaklı beslenen kişilerde ise göbek yağı kalitesiz gelir ve ameliyattan sonraki aylarda bir miktar hacim kaybına uğrar. Göbek yağı kötü olan kişilerin bir yıl içinde bir kez daha yağ enjeksiyonu yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bu hastalarımızda ikinci yağ enjeksiyonunu ilk ameliyatın yarı ücretine yapıyoruz.

estetik cerrahi Kontrolümüzün olmadığı ikinci nokta, ameliyattan sonraki 3 hafta içindeki ilişki yasağıdır. Bu süreçte hasta ilişkiye girmemelidir. Bazı klinikler bu süreçte ilişki yasağı koyup diğer yandan hastaya masaj yapmasını öneriyorlar. Bu tamamen mantık dışıdır. İlişki yasağı zaten penis üzerinde hareket olmasın diye veriliyor. Ameliyattan sonraki 3 hafta içinde penis üzerinde masaj gibi hareketler olursa enjekte edilen yağda çok kayıp olur. Bu yüzden masaj, ilişki, masturbasyon, hatta oral seks yasaktır.

estetik cerrahi Kontrolümüz dışındaki üçüncü nokta ise, hastanın penisini çamaşır içinde tutma şeklidir. Ameliyattan sonra penis sağa yada sola fazlaca yatık tutulursa enjekte edilen yağın dağılımı bozulabilir. Bu yüzden penisin mümkün olduğunca orta hatta, düzgün tutulmasını tavsiye ediyorum.SIK SORULAN SORULAR...

estetik cerrahi Yukarıdaki yazıları okuduysanız zaten tüm sorularınızın cevabını okumuşsunuzdur. Bu site oldukça kapsamlı bir çalışma oldu çünkü. Aşağıya üç video koyuyorum. Videolarda hastaların sorduğu ilginç sorulara örnekler var...

estetik cerrahi Sık sorulan sorular - 1

00:50 : Ameliyattan sonra 3 hafta neden ilişkiye girilmemeli?
02:24 : Bu ameliyatların sonucu kalıcı mı?
04:20 : Erken boşalmayı tedavi etmek için penis başına dolgu yapılıyor mu?
07:35 : Penisin uzamasına cilt nasıl uyum sağlıyor?
09:08 : P-shot??
10:30 : Ameliyat fotoğraflarını nasıl ve nerede çekiyorsunuz?
12:00 : Bu ameliyatlar yasal mı?
13:00 : Bu ameliyatta dünyada birisi ölmüş, hani bu ameliyatlar risksizdi?
15:40 : Büyütme sırasında penis başı, gövdeye göre küçük kalmıyor mu?
17:17 : Falan klinik 5 cm uzama vaadediyor, ne diyorsunuz?
19:25 : "Senin penis boyun normal, zaten bu ameliyat penisi küçüklere yapılıyor" ????
23:05 : "Penis çevresindeki yağı alıyor musunuz?"
25:30 : "Ameliyattan beri penisim sola yatık duruyor??"
27:00 : Asıcı bağ kesilince penis düşer mi?
28:17 : Sünnet derisi yerine konabilir mi?


estetik cerrahi Sık sorulan sorular - 2

01:07 : Ameliyattan hemen sonra: "Penisin altında bir şişlik var. Yağlar oraya mı birikti acaba?"
02:00 : Dikiş çok kötü! Yorgan dikişi gibi dikmişsiniz...
03:32 : Penisde uzama yok, hatta kısalma var!!
05:18 : Ameliyattan sonra his kaybı olur mu?
06:12 : Ameliyattan sonra ilk ilişkilerde ağrı olur mu?
07:24 : Ameliyattan sonra az miktar kanama normal mi?
08:35 : Havaalanında x-ray de pansuman görülüyor. Ne yapmalı?
10:30 : Ameliyat olduğum gün araba sürebilir miyim?
11:54 : Uzama ereksiyonda da belli olacak mı? (Not: bu konuda ayrı bir video da çektim. Uzama ereksiyonda da belli oluyor ama penisin dibindeki dikişin sertliği yumuşayınca.. Aradan en az 6 ay geçmeli..)
18:43 : Penisin dibinde ne kadar dikiş izi kalıyor?
19:38 : Cilde penisin sırtından uzatma yapılıyor, altından neden yapılmıyor?


estetik cerrahi Sık sorulan sorular - 3

00:33 : Ameliyattan hemen sonra pansumanı açmayın! Pansumanı ne zaman açmak gerekir?
01:50 : Ameliyattan sonra ne zaman denize, havuza girilebilir?
02:25 : Ameliyatlarda neden penisin ölçümleri alınmıyor?
07:22 : Hasta yağın daha iyi tutması için ne yapabilir?
11:35 : Erken boşalma için penis başına dolgu yapılması çare midir?
13:45 : Penis cildine uzatma neden sırt kısmından yapılıyor; alttan yapılmıyor?


estetik cerrahi Hemen ameliyattan sonra neler oluyor - 1
01:10 : Ameliyat günü
04:15 : Testislere yapılan ameliyatlarda pansuman ilk gün kirlenebilir
05:20 : Ameliyatın ertesi günü ve ilk hafta
06:30 : İlk 3 hafta için uyarılar
08:40 : Üç haftanın sonunda ilk ilişkiler..
10:25 : Ameliyattan sonra duş alma
12:50 : İlk 3 hafta ilişki neden yasak?
15:35 : Yanlış anlaşılmış bir ameliyat
18:15 : Dikişler hakkında
19:45 : Yorgan dikişi gibi kaba dikişler..
22:30 : Ereksiyonda uzama ne zaman belli olur?
26:30 : İdeal penis büyütme ameliyatı
28:10 : Neden bazı hastalarda enjekte edilen yağ çok iyi tutuyor da, bazılarında tutmuyor?


estetik cerrahi Hemen ameliyattan sonra neler oluyor - 2
00:20 : Enfeksiyon riski
02:00 : Şişlik ve ödem
02:55 : Asıcı bağın kesilmesi ile bir sorun yaşanmaz! Risk varsa bu yağ enjeksiyonuna bağlıdır!
04:45 (videonun sonuna kadar) : Yağ enjeksiyonu ile yaşanabilecek sorunlar


estetik cerrahi "Ameliyattan beri penisim eğrildi" şikayetlerine cevap..


estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatında karşılaşılabilen cilt sorunları..
00:20 : "Ameliyatta şurasına yağ vermeyi unutmuşsunuz" şikayetlerine cevap..
04:00 : Penisin bir tarafı şiş..
06:00 : Penis gövde kısmında da ciltte yapışıklıklar olabilir
07:40 : "Görünmeyen yüzük" deformitesi..


estetik cerrahi Penis büyütme ve eğrilik düzeltmesi aynı ameliyatta yapılır mı?
Hem penis büyütme istiyorsunuz, hem de penisinizde eğrilik var. Acaba eğrilik düzeltilip aynı seansta penis büyütme de yapılabilir mi?

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatlarında neden mezura ile ölçüm almıyoruz?
Penis büyütme ameliyatlarında mezura ile uzunluk ve kalınlık ölçümü almıyoruz. Sebepleri bu videoda..

estetik cerrahi Ereksiyonda aşırı dik duran penisin duruşu düzeltilebiliyor mu?
Bazı hastalar ereksiyonda penislerinin aşırı dik durduğunu, hatta göbeğe değdiğini söylüyor. Bu durum penis büyütme ameliyatında düzeltilebiliyor. Sitenin en kısa videosunda bunun cevabını veriyorum..

estetik cerrahi Sigara ve penis büyütme ameliyatı..
Sigaranın penis büyütme ameliyatındaki zararlı etkileri hakkında uyarılarım için videoyu izleyiniz..

estetik cerrahi Penil protez ve penis büyütme..
Penil protezi olan hastalarda, uzun yıllar iğne ile ereksiyon sağlayan ve vakum-pompa kullanan hastalarda penis büyütme yapılabilir mi? Bu hasta gruplarında karşılaştığımız problemler için videoyu izleyiniz..

estetik cerrahi Hastalarla başınız derde girmesin..
Bu videom özellikle penis büyütme ameliyatlarına yeni başlayan genç cerrah arkadaşlarımız için.. Hastalarla başınızın derde girmemesi için yapmanız ve yapmamanız gerekenler. Videoyu izleyin, söylediklerim kulağınıza küpe olsun. Hastaya kapıyı ne zaman göstermeniz gerekir, ne zaman (en azından ben) kafa atarsınız :-) ? Hepsi bu videoda..
-----------------
VİDEONUN İÇERİĞİ:

01:25 Hastaya ameliyatın sınırlarını iyi anlatın
06:05 Garanti vermeyin
14:20 Ameliyatı doğru düzgün yapın
21:45 Yağ enjeksiyonunun 2. kez yapılması gerekebileceğini en baştan belirtin
25:10 Gömülü penis vakalarına dikkat edin
29:00 Hastaları doğru seçin, iletişim kurabildiğiniz hastaları ameliyat edin
31:25 Kesinlikle kontrolü hastaya vermeyin!
35:50 Aşırı zayıf hastaları ameliyat için kabul etmeyin. Ameliyat için yağ lazım!
36:50 Psikiyatrik sorunları olan hastaları kabul etmeyin.
39:30 Hastalarla sıkı iletişim kurun (özellikle ameliyattan sonra).
44:20 Retrakte penis, görünmeyen yüzük deformitesi gibi olası problemler hakkında bilgi verin.
47:10 Hiv (+) olduğunu saklayan hastalara karşı uyanık olun.
50:15 Asıl isteğini saklayan hastalara karşı uyanık olun. Hasta herşeyi anlatmayabilir.
52:10 Penis boyu ereksiyonda 10 cm nin altında olan hastaları uzatma ameliyatı için kabul etmeyin.
53:55 En önemli tavsiyem: "KESİNLİKLE KONTROLÜ HASTAYA BIRAKMAYIN!" Cerrahi kurallardan, prensiplerinizden, kanunlardan şaşmayın. Muayene yaptığınız gün ameliyat yapmayın. Bu kısımda hastaya ne zaman kafa atacağımı, ne zaman kırbacımı çıkartıp şaklatacağımı da anlattım. Dinleyin. Kulağınıza küpe olsun..


Hastalarımın ikisi ameliyattan sonra günlük tutmuş. Bu iki günlükten izinlerini alarak bir kaç kısmı paylaşıyorum. Günlükleri kısalttım, çünkü yazılar çok uzundu.. Bir de yazıları aynen aktardım, yazım hataları orjinal hallerinden kaynaklanıyor..:

estetik cerrahi İlk günlük:

estetik cerrahi Diğer bir hastamın günlüğünden. Bu hastam bana daha önce penis büyütme ameliyatı olmuştu ve yağ dokuda bir miktar erime olması yüzünden ikinci yağ enjeksiyonu için geldi ve ameliyat oldu.. Eski hastalarımız ikinci yağ enjeksiyonuna ihtiyaç duyarsa bunu cuzi bir ücrete yapıyoruz..:

estetik cerrahi Day 0 (Ameliyat gunu): Hic agri yok, bantlar cok guclu oldugu icin pek saga sola yatma da olmuyor. Tek sorun arada bocek isirigi gibi dikisler sizliyor 2-3 saniyeligine sonra geciyor.

estetik cerrahi Day 1: Agri yok yataktan koltuktan kalkarken destek almama gerek kalmadi. Dikislerdeki sizilar azalmis durumda. Antibiyotik alindi.

estetik cerrahi Day 2: Asiri bol ic camasiri ustune + basketbol sortu giyilebiliyor. Antibiyotik alindi. Esofman giyerek dugune bile gittim, fotograflarda on taraftaki bolluk gizlenebiliyor. Alkol alinmadi.

estetik cerrahi Day 3: 2.5 saatlik ucus sorunsuz atlatildi, acil cikis kapisi bileti almak faydali olabilir bacaklari uzatmak acisindan. Bandajdaki bantlar hafiften gevsemeye basladigi icin artik killari cekmeye basladi ve bu biraz can acitabiliyor. Kok tarafindaki bantlar da gevsemeye basladigindan shafta daha cok saga sola yatmaya basladi buna dikkat etmek gerekiyor.
Not: Ilk operasyonda bolgedeki killari 0 traslamistim ve bu durum hic iyi olmuyor, uzayan killar hassas olan bolgelere diken gibi degiyor ve can yakiyor, ustune bantlari cikaracagin zaman koke yakin olduklari icin daha cok can yakiyor.
Bu 2. Operasyonda ameliyat bolgesindeki killari tamamen kesmek yerine kisa biraktim (2 gun once kesmistim 3 numara olacak sekilde), bu hem ameliyatli bolgeye diken gibi batmalari azaltti, hem de bandaji cikarirken makas yardimiyla gevseyen yerlerden killari kesip bandaji rahatca cikarabiliyorsunuz.
Bandaji 3. Gun aksami ucaktan inince cikarttim. Her hangi bir sorun yok, kokte bira saga sola yatmadan dolayi cok hafif pembelik/morluk var. Ince dikisler kalinlara gore daha iyi ve daha az goze batiyorlar. Butun dikis yerleri kapanmis durumda ve kan izleri kurumus halde. Dikislerin ustune hic bir sey ortmedim.
Ilk acilista shaft cok toplu kalin gorulduyse cisinizi yapin o zaman rahatlayip hafif gevseyip uzayip esas goruntusune ulasiyor shaft. Islak ama alkolsuz bezle silmek dusun yerini gecici olarak tutabilir. Koku olmasi normal. Bacaga yapisan degil sort silip salas boxerlar kullanin.

estetik cerrahi Day 4: Ise gittim. Pantolon hala giyemiyorum, dar sortlar da mumkun degil. Onceki gun dugune gittigim siyah sentetik esofmani giydim. Her sey yolunda gozukuyor. Bu noktada artik esofmani giyerken shaftin sag bacaga mi sol bacaga dogru mu sarkacagina karar vermeniz gerekiyor. Ben sag bacagi sectim, shaftin sag tarafinda hafif morluk olusmaya basladi (boydan boya). Bu ilk operasyonda da basima gelmisti, panik olacak bir sey yok. 4-5 saat sonra shafti sol bacaga aldim durumu dengelemek icin.
Gece dus aldim her hangi bi sorun veya yanma olmadi. Dus sonrasi gece shaft ustu sapsari ve yer yer mosmordu ama agri sizi yoktu. 14 saat boyunca klima acik sirt ustu uzandim.

estetik cerrahi Day 5: Sabah sahane hissediyorum, dar sort denedim oldu ama gun icinde yorar gibi o yuzden riske girmedim. Basketbol sortuyla devam. Sislikler hafif inmeye basladi gibi geliyor.İLGİNÇ ANILARIM...

estetik cerrahi Bu konuyu da yazmayayım, direkt videodan izleyin.. Keyifli..

estetik cerrahi Enteresan vakalar

estetik cerrahi Ünlülerle 4 kısa anım..Op. Dr. Oytun İdil    / Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı          Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
GSM: +90 533 569 0649 - +90 505 296 5569         Muayenehane tel: +90 212 296 3656 - +90 505 137 1393